Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet megtudni, hogy...

Hogyan lehet megtudni, hogy valaki kb. mennyi szót tud idegen nyelven pl angolul?

Figyelt kérdés

2012. jan. 22. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hogyan lehet ezt kb. lemérni?!
2012. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel, hátha valaki leírja a professzionális módját a dolognak.

Nekem annyi ötletem van, hogy egyszerűsített könyveket kell olvasni, és attól függően, melyiket érted meg könnyedén, melyiket nem, besorolod magad.

Bár én azt se tudom, hány szót használok például magyarul? És mennyi kell a középfokú/felsőfokú nyelvvizsgához?

2012. jan. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felütöd néhány helyen a szótárat, és megnézed, hogy az adott oldalon lévő szavak közül hányat tudsz. Ebből megbecsülhető, hogy a szótár szavai közül hányat tudsz. Ha a szótárban mondjuk 25 ezer szó van, és mondjuk a felütött oldalakon lévő 90 szóból 60-at tudtál, akkor 15 ezer szót valószínűleg tudsz.
2012. jan. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Bár én azt se tudom, hány szót használok például magyarul?"


5 ezret aktívan. Ha értelmiségi vagy, 10-20 ezret.


"És mennyi kell a középfokú/felsőfokú nyelvvizsgához?"


Középfok: 5000, felsőfok: 10-15 ezer.

2012. jan. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!