Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az olasz nehezebb, mint a francia?

Figyelt kérdés

Egyszerre tanulom mind a kettőt, és szerintem az olasz nyelvtana nehezebb!

A franciában a kiejtés az, ami nagyon nehéz, de a nyelvtan egy egyszerűsödött olasz körülbelül.


2012. jan. 22. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Én is tanultam mindkét nyelvet, de nekem az olasz volt könnyebb, abból hamarabb eljutottam közép- majd felsőfokra, franciából megmaradtam egy gyenge középfokon...Kinek ez, kinek az. Lehet mert nekem az olasz jobban tetszett.
2012. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Igazából kb. egyforma nehezek, ami nem csoda, hiszen nagyon közeli rokonok. Az olaszban a nyelvtan bonyolultabb, a franciában a kiejtés. Ez közismert, kivéve persze azokban a félművelt körökben, ahol azt a képtelenséget hangoztatják, hogy az olasz és a spanyol a világ legkönnyebb nyelvei, a francia viszont roppant nehéz.
2012. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes a kérdésed.

Mert amikor én ugyanezt feltettem ismerős körben, kiröhögtek. Belekóstoltam a spanyol, olasz és francia nyelvekbe. Tapasztalatom: spanyol és francia 'ragad' rám, az olaszra meg képtelen vagyok emlékezni, az valahogy 100% idegen tőlem... Na ez a rejtély számomra most. :)

2012. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én olaszt nem tanultam egyáltalán, franciából kb emelt szinten vagyok (nincs még nyelv vizsgám). De laikusként azt mondanám, hogy az olasz kiejtése a nehezebb. Én úgy hallom. Aztán lehet, hogy csak azért, mert azt nem ismerem, a franciát meg igen...
2012. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!