Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik hatásosabb? Magántanár...

Melyik hatásosabb? Magántanár vagy nyelvtanfolyam?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy a középfokút már letettem(elég jó eredménnyel) és C1-re szeretnék menni. De mivel a középfokúra egyedül készültem és nem volt senki, akivel beszélhettem/gyakorolhattam volna úgy érzem, hogy a felsőfokúhoz kéne egy kis csiszolás(csak a beszéd miatt). Ahol letettem a középfokút, ott indítanak rövid nyelvtanfolyamokat,amelyek felkészítenek a nyelvvizsgára. De emellett ajánlottak egy magántanárt is, és nem tudom melyik lenne hatásosabb a kettő közül...Nektek mi a véleményetek?(Az árkülönbség nem számít)
2012. jan. 23. 20:10
 1/7 A kérdező kommentje:
És még 1 kérdés: Aki volt már felsőfokún, az egyedül készült vagy pedig tanárral/tanfolyamon volt?
2012. jan. 23. 20:13
 2/7 bánomisén ***** válasza:
58%

Részemről a magántanárra szavazok. Akkor a te tempódban tudsz haladni, csak rád figyel, bármikor bármit kérdezhetsz.

Ami meg a beszélgetést illeti, vegyél fel skype-ra néhány külföldit, máris tudod gyakorolni a beszélgetést. Vagy keress olyan nyelviskolát, ahol vannak kifejezetten csak beszélgetős órák, oda is érdemes elmenni gyakorolni.

2012. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, a saját tempó az fontos.De nyelvtanfolyamon meg kifejezetten olyan feladatokat gyakorolunk amelyek élesben is előfordulhatnak; megszokhatnám, hogy másokkal együtt beszélek(ami mellesleg azért jó,mert vizsgán is párba vagyunk)
2012. jan. 23. 20:18
 4/7 bánomisén ***** válasza:
Akkor menj tanfolyamra, ha neked az most hasznosabb.
2012. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha motivált vagy, mindkettő hatásos, de akkor az önálló tanulás is. Ha nem vagy motivált, semmi sem segít.


Amúgy a magántanár, ha kompetens, akkor jobb, egyben drágább egy tanfolyamnál.

2012. jan. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

20:13


Iskolában tanultam a nyelvet, meg sokat olvastam angolul mellette. Külföldivel sose beszéltem, tanfolyamra vagy magántanárhoz nem jártam, amikor a c1-es nyelvvizsgát megszereztem. Nem kell félni a c1-től, nem egy nagy szám.

2012. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

utolsó: sajnos nálunk suliban a tanár semmit se ér...

2012. jan. 24. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!