Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellett melyiket könnyeb...

Angol mellett melyiket könnyebb tanulni? Németet vagy spanyolt?

Figyelt kérdés
Angolból van egy középfokú nyelvvizsgám és fősulin a spanyolt szeretném felvenni. Tetszik ez a nyelv viszont a németet utálom és nem is egyszerű szerintem.Azt hallottam hogy aki angolul tud annak már nem olyan nehéz a spanyol.Sajnos szakmait kell majd szereznem angolból is és spanyolból is.Mennyire volt nehéz nektek?Esetleg angol után németet elkezdeni? mert kizártnak tartom hogy én németből 4év alatt letegyem a szakmait,mert még nem is tanultam németet.
2012. jan. 25. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Én tanultam németet, angolt és spanyolt is. A német egyáltalán nem ment és nem is szeretem. Angol mellett tanultam két évig spanyolt és az tetszett. Nekem személy szerint könnyebbnek tűnt mint a német.
2012. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel a német, szemben a spanyollal, hasznos, ezért motiváltabb lennél, ha németül tanulnál, így az várhatóan jobban menne.


Ha csak gyorsan és mindenáron kell egy papír, de használni nem akarod a nyelvtudásodat, akkor a spanyol egy fokkal könnyebb, de ne hidd, hogy nagyon könnyű.

2012. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!