Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TestDaf nyelvvizsgával van...

TestDaf nyelvvizsgával van valakinek tapasztalata? Hogyan értékelik a 3,4,5 szintet?

Figyelt kérdés
Százalékban? Vagy hogyan?
2012. jan. 31. 11:10
 1/1 anonim ***** válasza:

az olvasott szöveg értésénél és a hallott szöveg értésénél megvan, hogy mennyi pontszámot kell hogy elérj, hogy meglegyen a 3-as. 4-es, 5 -ös szint. (honlapjukon megvan azt hiszem, én annak idején onnan néztem)


Sőt, ha túl nehéz volt a vizsga, (ezt akkor látják majd, amikor az összes vizsgázó adatát feldolgozták, akik szerte a világon abban a hónapban vizsgáztak), akkor előfordulhat, hogy még 1-2 ponttal lejjebb is viszik a ponthatárt.


A fogalmazás és a szóbeli rész (tehát a hanganyag kiértékelése, amit a mikrofonra mondasz) pedig eléggé szubjektív.. elolvassák gondolom a fogalmazást, és eldöntik hogy mennyi.. meghallgatja 2 ember az audiófelvételt és eldöntik hogy hányas szint. Az egész vizsgát Németországban értékelik ki.


Nekem tetszett a vizsgarendszer (2 éve voltam Pesten vizsgáztam), bár azóta sem sikerült elérni, hogy Németországban tanulhassak.. talán majd az msc-t ott csinálom.

2012. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!