Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy francia nyelv a...

Olasz vagy francia nyelv a jobb? Miért?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek gimibe és választanom kell 2. idegen nyelvet(az első az angol,de abból már van egy nyelvvizsgám).


Eddig a franciát választottam volna,mert többször jártam Párizsban,de most elbizonytalanodtam...Szinte az összes ismerősöm olaszra akar menni és mindenki azt mondja,hogy tök jó meg minden.Ráadásul már elkezdtem a franciát tanulni magántanárnál és kész kínszenvedés megértenem a ragozást meg a kiejtést.


Szerintetek melyik nyelv a szebb és jobb?

Túl sok lenne,ha mind a kettőt elkezdeném(persze az egyik magántanárnál,a másikat meg a suliba?


2012. jan. 31. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok lenne egyszerre kettő újat kezdeni (de ez csak szerintem). Olaszt ajánlom:)
2012. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

igazából egyik nyelvvel se mész sokra. Gimnáziumban egyszerűen nem tudnak jól megtanítani egy nyelvre, túl nagy a szintkülönbség az emberek között, lassú a tempó, nem csak veled foglalkoznak

ha JÓL akarsz beszélni egy nyelvet el kell menni különtanárhoz.


Amennyiben van német nyelv azt választanám, mert a németnek nagyobb a hagyománya itt Magyarországon mint a mésik kettőnek, és Európában a német jobban elterjedt mind az olasz és a francia( ez lehet előny is és hátrány is, ha nem akarsz diplomata lenni, vagy tolmács vagy valami hasonló akkor nem sokra mész azokkal)

2012. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem jön be a francia kiejtés, akkor próbálkozz az olasszal!

Szerintem egyébként a két nyelv kb. egyforma nehéz, én franciából érettségiztem, olasz szakon végeztem, nekem ez a véleményem. Hozzátenném, hogy szeirntem a francia hallás utáni értés nagyon nehéz, míg a nyelvtana talán picit könnyebb az olaszénál.

De azt válaszd, amelyik jobban tetszik, de ha van lehetőséged más nyelvet is tanulni, azon is gondolkozhatsz.

2012. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A francia nyelv ismerete talán hasznosabb, de tanáraim szerint minél ritkábban használt egy nyelv, annál inkább keresik a beszélőit. Én olaszt tanulok 4 éve, tehát csak arról vannak tapasztalataim, de én imádom. Egy nyelvvizsgához például elegendő kevesebb szót ismerni, mint más nyelveknél (bár konkrét adatot nem tudok mondani), gyönyörű a hangzása, és ha igazán szeretsz nyelvet tanulni, a nyelvtant is élvezettel fogod kisajátítani. Angolt tanulok mellette, ami érdekes módon segített is a sok hasonló szóval, a francia tehát még nagyobb segítség lehet!
2012. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét nyelv hasonló nehézségű, az olasznak a nyelvtana, a franciának a kiejtése a nehezebb.

Nekem olasz a fő nyelvem gimiben, a francia pedig a második nyelvem, de mindkettőt imádom. Nagyon hasonló igazából a két nyelv, tehát ha az egyiket megtanulod, sokkal-sokkal könnyebb lesz a másik. Így szerintem azt válaszd, ami a szívedhez közelebb áll, mert Európában mind Franciaország, mind Olaszország fontosnak számít.

2012. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!