Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy rázzam gatyába az utóbbi...

Hogy rázzam gatyába az utóbbi időkben passzívvá vált nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsgám van németből, de 2-3 éve nem használtam aktívan a nyelvet. A passzív szókincsem megmaradt, ha olvasok egy szöveget, még mindig megértem, de hogy én elkezdjek komolyabb szinten kommunikálni valakivel, azt nehezen tudom elképzelni.


Most viszont egy állás kapcsán aktivizálnom kellene a nyelvtudásomat, én meg azt sem tudom, hol kezdjem.


Tippek, ötletek? Tudom, nézzek filmet meg hallgassak zenét, de kéne még valami plusz.


2012. jan. 31. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha egy angol könyvet olvasol vagy szöveget, az jót tud tenni nyelvtani szerkezetek felelevenítésével, szókinccsel stb. : ) Ez egy jó módszer, szerintem. : )
2012. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!