Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon melyik nyelvisk...

Magyarországon melyik nyelviskolában tudnék megtanulni csukcsul?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sehol. De megöl a kíváncsiság, hogy minek az neked? :D
2012. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fel kell készülni mindenre. Mi van, ha felfedezik a csukcs túristák Magyarországot, és ide jönnek nyaralni télen? Ugyanis ott -50°C van. Aztán meglátok egy csukcs lányt, és beleszerelmesedek. ❤
2012. febr. 2. 20:26
 3/10 webnyelv ***** válasza:
Egyszer láttam a neten valami nyelviskolát, ahol minden létező nyelvet tanítanak, minden igényt kielégítenek. Talán pl. baszk tanárt is akasztottak le valakinek, de az a tanár már nem magyar anyanyelvű volt. Sajnos nem tudom a nyelviskola nevét, de ha keresgélsz, talán megtalálod. Biztos csukcs nyelvtanárt is kerítenének valahonnan.
2012. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 amarill ***** válasza:
Van olyan egyáltalán
2013. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 amarill ***** válasza:
Talán Oroszországban kéne próbálkozni
2013. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Udmurt anyanyelvüt ismerek, lehet beérem vele is.
2013. febr. 1. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Online anyagok:


Bogoraz, Waldemar (1910). Chukchee Mythology (pdf). Memoirs of the American Museum of Natural History. Leiden • New York: E. J. Brill ltd • G. E. Stechert & Co.

[link]


Muravyova I.A., Daniel M.A., Zhdanova T.Ju. Chukchi language and folklore in texts collected by V.G. Bogoraz

A ,,скачать'' (letöltés) gombra kell kattintani


CHUKCHEE HOMEPAGE (CHUKCHI, CHUKOTKAN, LUOROVETLAN, CHUKOTSKIJ JAZYK)

[link]


A. P. Volodin, P. Ja. Skorik: Chukotskij jazyk

[link]

2013. ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kimaradt Muravjova könyvének linkje:

[link]

Itt kell a ,,скачать'' (letöltés) gombra kattintani.

2013. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szibéria nyelvileg is, kulturálisan is sokarcú világ. Én arrafelé akartam hajlani, hogy először olyan népet ismerjek meg, amelyik teljesen gyűjtögető, zsákmányoló életet él. Utána esetleg jöhet olyan is, amely valamilyen még kevéssé érintett átmeneti életformát folytat. Ezért aztán először valamelyik eszkimó nyelvvel akartam kezdeni. Eszkimó nyelvről és kultúráról vannak ugyan Magyaroszágon könyvek, de az igazán terjedelmes, önállóan is használható anyagok oroszul voltak. Így kezdtem el az olvasgatást szibériai jupik mesékkel, nyelvtannal. Ezt a kultúrkört azonban nagyon erős csukcs befolyás érte (főleg az anyagi kultúra terén, de nyelvileg is és kulturálisan is). Ezért is, de önmagáért is, engem is érdekel a csukcs, és szerencsére mint fentebb látszik akár online is el lehet indulni, a nagykönyvtárakban pedig szerintem szintén sok jó szovjet anyag lehet, a szovjet néprajz eléggé erős volt, és hozzánk is jól eljutottak a szovjet néprajztudomány kiadványai.


Amivel érdemes kezdeni: Bogoraz mesegyűjteménye, és emellé lehet olvasgatni a többit (a nyelvtant meg a szótárt. Mivel minden mese megvan angol fordításban is (nyersfordítással és műfordítással együtt), ezért a mesevilágról elég jó képet lehet kapni, még a nyelv tanulása nélkül is. Akit érdekel a csukcs anyagi lutúra és a társadalom is, el lehet olvasni erről Bogoraz egyéb angol nyelvű könyveit is, ezeket felraktam az angol wikibe:

[link]

2013. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csukcs zene és tánc lemaradt:

Pia Siirala gyűjtése Észak Kamcsatkában a csukcsok és korjákok között 2008:

https://www.youtube.com/watch?v=1xIGMNZcrHU


Ezek autentikusak, régi öregektől, vagy az öregek közvetlen leszármazottjaitól. Persze vannak modern feldolgozások is, de nekem ezek a régi autentikusak jobban tetszenek.

2013. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!