Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz angolul megtanu...

Mennyire nehéz angolul megtanulni?

Figyelt kérdés

Általános iskolában németül tanultam (5 évig), alapfokig jutottunk el belőle, bár már szerintem igen sokat felejtettem belőle.

Most gimnáziumban olaszt tanulok és franciát. Olaszból most alapfokom van, a franciát idén kezdtem el tanulni, heti 4 órában. Olaszból gimi végére felsőfok, franciából alapfok lesz meg.

Eddig eléggé ódzkodtam az angoltól, de beláttam, hogy enélkül semmit nem lehet kezdeni a mai világban.

Mit gondoltok, ilyen "nyelvi háttér" mellett mennyire lenne nehéz megtanulni angolul, mennyi idő alatt lehetne középfokon megtanulni? 16 éves vagyok


2011. dec. 30. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
az angol a most tanulható nyelvek közül a legkönnyebb. sok szót vett át a franciából (csak a kiejtés más) a nyelvtana kicsit a némethez hasonlít.
2011. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hát ez függ attól is hogy valakinek mennyi érzéke a nyelvtanuláshoz, ha jó akkor nem nehéz (pl franciánál ezerszer könnyebb, olyasmi mint a német) eléggé intenzív tanulással kb 1 év de ehez jó tanár és sok tanulás kell.(már vannak olyan tanfolyamok ahol fél év alatt is meg lehet de szerintem gimi mellett az nem megy :) )

hol tanulnád? Külön tanárnál? Tanfolyamon? Mert ha ilyesmi úton akkor mindenképp angol anyanyelvű tanártól érdemes(persze ha már annyi alapod van hogy a főbb szavakat/kifejezéseket tudod)

2011. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát érdekes, szerintem a francia egyáltalán nem nehéz nyelv. :) lehet, hogy az olasz miatt. a németet sokkal inkább nehéznek gondolom :D

angolt mindenképpen magántanárnál szeretném

2011. dec. 31. 00:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Az látszik, hogy szereted a nyelveket, meg a lányok általában könnyebben is tanulják a nyelveket mint a fiúk, szóval ez már két pluszpont. Ha komolyan veszed, akkor biztos hogy belátható időn belül eljuthatsz az angol középfokú szintig.


Két dolog viszont mindenképp negatívum.


Az egyik az, hogy már három nyelvet is tanultál, de még mindig nem érted el egyikből sem a középfokú szintet. Felmerül a kérdés, hogy miért. Megunod őket, vagy csak az elején tűnik érdekesnek az adott nyelv? Az angol is olyan, hogy az elején nagyon könnyű, és utána pedig nehezedik.


A másik kérdés pedig, hogy ha most te még angolul is akarsz tanulni, akkor a három nyelv egyidejű tanulása mennyire egyeztethető össze, mind időben, mind pedig arra értem, hogy nem jó dolog a szavakat összekeverni. Egyetértek, hogy az angol fontos, és nem is értem, hogy nálad miért csak negyedik helyen jött szóba az angol. De ha már így alakult.. én a helyedben vagy megvárnám most már amíg olaszból legalább egy középfokú szintet elérsz, vagy pedig hagynám a franciát. és helyette tanulnám az angolt. Nehogy aztán a sok nyelv egymást akadályozza csak, és később éred el a célt, mintha külön-külön tanulnád őket.

2011. dec. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ:)

egyébként németül már nem tanulok 1,5 éve, amióta befejeztem az általánost. tehát most "csak" olasz és francia van.. :)

2011. dec. 31. 00:53
 6/6 anonim válasza:
52%
nem tudom jó nyelvérzéknek számít-e, de 12 évesen volt egy angol sorozat amihez nem volt szinkron, így felirattal néztem, de egy idő után már anélkül. Anyukám mondta, hogy néha hallotta, hogy álmomban angolul motyogok. Most már 16 vagyok és beszélem a nyelvet normálisan :Tanárom nem volt angolból, kiejtésem állítólag nagyon jó...
2014. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!