Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri ma olaszul tanulni?

Megéri ma olaszul tanulni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, mondjuk ötödik idegen nyelvként.
2012. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előbb nem?:/
2012. febr. 6. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen terveid lennének az olasszal?
2012. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Esetleg Olaszországba költözés,bár azt hallottam hogy leég nagy most a munkanélküliség :S
2012. febr. 6. 15:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a célod az Olaszországba költözés, akkor persze hogy olaszul kell tanulnod, nem is norvégül.


Ha viszont nem Olaszországban szándékozol lakni, akkor jobban megéri angolul, németül, franciául és oroszul tudni. Esetleg 5. helyen jöhet az olasz, bár én inkább hátrébb, a spanyol és portugál után tenném.

2012. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nagy ott is most a munkanélküliség. Viszont ha mégis ott szándékozol élni, elég hasznos lenne megtanulnod, mert az olaszok igen nagy százalékban nem beszélnek idegen nyelven.
2012. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem az esetleg odaköltözést hogy ha kapnék ott egy nagyon jó állást :D Odáig nyilván én is eljutottam hogyha odaköltözök akkor kell az olasz:D tehát innentől inkább az a kérdés hogy megéri e Olaszországba költözni:D
2012. febr. 6. 17:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint megéri.

Én az angol és a német után kezdtem el. Lényegesen könnyebb volt elsajátítanom középfokig és sikerélményt adott.

Mióta beszélem az olaszt, azóta sokszor olasz nyaralást, kirándulást teszünk.

Nekem kezdetben a hangzása és az olasz kultúra tetszett, de ez elég volt ahhoz, hogy a nyelvet is tanulni kezdjem.

2012. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Határozottan megéri,ha szereted az országot, a kultúrát, akkor felüdítő és vidító eredeti nyelven olvasni a dolgokat, de könnyű beleszeretni a nyelvbe is, hidd el!

Munkavállalással kapcsolatban, nehéz a keresgélés, hacsak nincs egy olyan végzettséged, amivel tuti boldogulsz kint, nem egy sétagalopp, de feladni nem kell! - viszont a nyelvet nagyon-nagyon jól kell beszélni, persze az olasz után az angol és a német is legyen a tarsolyodba attól függően milyen munkát akarsz vállalni és mely régióban.

2012. márc. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!