Olasz után spanyol?

Figyelt kérdés

Olasz kéttannyelvűs vagyok jelenleg, így érettségire felsőfokon beszélni fogok olaszul. De nagyon tetszik a spanyol nyelv is, így el szeretnék majd kezdeni azt is tanulni.

Mit gondoltok, az olasz mennyire segíti?


2012. febr. 6. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Jó ötlet, nem lesz nehéz. Simán megértik egymást az olasz és spanyol ismerőseim.
2012. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
kár lenne kihagyni ezt a "ziccert", mert nagyon könnyű lesz a spanyol az olasz után, főleg ha szeretnéd is tanulni :) esetleg az lehet azvaró, hogy majd kevered a két nylevet de ez ne tartson vissza.
2012. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen kapod a szókincs kb. 2/3-át és a nyelvtan még nagyobb részét, ezért a tanulási idő lerövidül, intelligenciától függően a felére vagy még nagyobb mértékben.
2012. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg egyébként franciát tanulok olasz mellett, ezt is nagyon szeretem, és olasz-francia viszonylatban is nagyon sok hasonlóságot vélek felfedezni. (:
2012. febr. 6. 23:07
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

23:07


A gyakorlatban a következő sorrend az ideális:

angol, francia, spanyol, portugál, olasz. Mert kb. ez a hasonlóság rendje. De persze bárhol kezded el, fel lehet göngyölíteni az egész láncot.


Francia után piszkosul könnyű lesz a spanyol, mert a francia és a spanyol nagyon hasonlítanak egymásra.

2012. febr. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:
100%

Olasz után a spanyolt nem ajánlom. Annyira hasonlít egymásra, hogy az már gáz és összezavarodik az ember. Olasz szakosként próbáltam spanyolt tanulni, nagyon tetszett, de nagyon zavart, hogy ennyire hasonlít. Más olaszosok is ezt mondták. Esetleg nagyon hosszú olasztanulás és az olasz rendszeres használata után jó elkezdeni a spanyolt.

De azért próbáld meg, vesztenivalód nincs, hátha te nem mászol a plafonra tőle! :)


Egyébként pl. a német és holland is nagyon hasonlítanak egymásra, de még az se zavarja úgy össze az embert, mint az olasz és a spanyol. Nekem ez a tapasztalatom.

2012. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!