Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt szintű érettségi,...

Az emelt szintű érettségi, vagy a felsőfokú nyelvvizsga a jobb?

Figyelt kérdés

tehát német nyelvből gimi végén emelt érettségit teszek, az van olyan jó, mintha felsőfokú nyelvvizsgát tennék? melyiket érdemesebb? és az egyik mennyire jobb a másiknál?

mondjuk egy emelt érettségi van olyan, mint egy KÖZÉPfokú nyelvvizsga?

köszi a válaszokat.:)



2012. febr. 11. 17:42
 1/6 delusion ***** válasza:
100%

Továbbtanulás terén az emeltszintűvel jobban jársz, mivel több pontot kaphatsz érte adott esetben (feltéve, hogy beszámít az adott szakra és egyáltalán tovább szeretnél tanulni).

Emeltszintű érettségi leginkább egy átlagos középfokú nyelvvizsgának felel meg, de mivel az emeltesek ezért a mondatomért letépnék a fejem, ezért inkább azt írom hogy erős középfokú nyelvvizsgának felel meg.


A felsőfokú nyelvvizsga nyilvánvalóan felsőbbrendű. De igazából egyik se ér semmit, nem az számít majd később, hogy hány %-os lett az emelted, vagy milyen nyelvvizsgád van...van egy pár nemzetközileg elfogadott színvonalas nyelvvizsga, de ettől függetlenül az egész csak arra jó, hogy magadnak bebizonyítsd, hogy elértél egy tetszőleges szintet egy adott nyelvből.


Szerintem...semmivel nem lett jobb az én életem a C1 után (+40 pontot kaptam mondjuk felvételin), és valószínűleg ott fog porosodni a fiókomban életem végéig.

2012. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
emelt szintű érettségiért több pontot kapsz felvételinél,de kevesebb tudás kell hozzá,viszont ha majd dolgozni akarsz senkit se érdekel hogy emelten érettségiztél,a nyelvvizsga annál inkább.
2012. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A felsőfokú nyelvvizsga jobb,mint az emelt érettségi.

Emelt érettségi=B2-es szint=erős középfokú nyelvvizsga

Középszintű érettségi=B1-es szint=erős alapfokú nyelvvizsga

A felsőfokú nyelvvizsga éri tehát a legtöbbet:)

2012. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 delusion ***** válasza:
100%
Nem kötekedésből, de a tényleges tudás éri a legtöbbet. ;)
2012. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az első hozzászólóval azért tudnék vitatkozni...


az egyetemi bejutáshoz az emelt szint ér többet.

de miért zárja ez ki a nyelvvizsgát?

én a helyedben egy középszintű nyelvvizsgát is letennék.

(vagy emeltet, ha annyira jól megy.)


De ehhez jó lenne tudni, milyen szakirányt választanál...


mert én pl. etológus leszek, nem életbevágó követelmény az emelt szintű nyelvvizsga - de nyilván érdekem, hogy mondjuk angolul jól beszéljek.

Amúgy is, ha MA-ra is akarsz menni, egy alapfokú nyelvvizsgára is szükséged lesz...



Most, hogy szinte alig lehet államilag támogatott helyre bejutni, erősen ajánlott úgy gyűjteni a pontokat mint a kisangyal.

2012. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 delusion ***** válasza:
pont hogy azt mondtam, hogy az emeltszintűvel jobban jár továbbtanulás terén. vagy mire gondolsz? :)
2012. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!