Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul valaki olaszul? Mennyire...

Tanul valaki olaszul? Mennyire nehéz az angolhoz vagy a némethez képest például?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is olaszt szeretnék tanulni, uh én is várom a válaszokat.

(Jelenleg angolul heti 5 órát és németet heti 2 órát tanulok. De a német nem nagyon jön be és le szeretném cserélni olaszra.)

2009. jún. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én tanulok, most már egyetemen olasz szakot, annyira megtetszett gimiben:) hát, ez nehéz, mert nekem pl,. az angol nem megy annyira, szóval nekem könnyebb. Igaz, itt az igéket kell ragozni, meg sok az elöljáró szó gyakran fel lehet cserélni őket, de sok szavuk nagyon hasonlít az angolra, meg a kiejtése nagyon jó

szóval én csak ajánlani tudom:)

2009. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátom angol mellé olaszt tanult, azt mondta a németet nem bírja annyira nehéz. Tehát szerinte az olasz könnyebb a németnél. Az angolnál kicsit nehezebb lehet egyeseknek, de ha örömmel tanulod akkor könnyen megy és nagyon élvezetes - szerinte.
2009. jún. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Németet, olaszt tanultam és most angolul tanulok. Szerintem a németnél mindenképpen százszor könnyebb. Talán az angolnál is, mert annyira dallamos, hogy a "füledben ragadnak" a szavak. Inkább az a nehezítő, hogy pl. angolhoz kismillió segédanyagot találhatsz a neten, sok újság, könyv van, míg az olaszhoz nem igazán.
2009. jún. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én mindkettőnél könnyebnek tartom, a tanulása kifejezetten élmény, amikor elkezdtem, rádöbbentem hogy már eg csomó kifejezést, szót ismerek (magyarból, angolból, németből egyaránt vannak egyezések), imádnivaló nyelv, általában sokkal vidámabb tanárokkal
2009. jún. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz,mindenképpen könnyebb nyelv az angolnál és a németnél.Én mind a három nyelvet tanulom,és a legkönnyebben az olasz megy.Az angol után tényleg könnyebb ,mert sok hasonló szavuk van,és a nyelvtan is sokkal egyszerűbb az olaszban,ráadásul szerintem a világ egyik legszebb nyelve is.Suliban már egyre több helyen oktatják,de a nyelviskolákban is elég népszerű,szerintem bátran elkezdheted :)
2009. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2009. jún. 5. 15:32
 8/9 anonim ***** válasza:
én most kezdtem tanulni, igaz csak igy egyedül. nekem nagyon tetszik és elég könnyü, sokkal könnyeb mint a német és az angol:) a németet amugy kinem állhatom, nagyon szar nyelv:-(. az angolt viszont szeretem.
2009. júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olaszt tanulok négy éve, második nyelvként, angol után.

Igaz, hogy ragozni kell, vannak nemek, és eszerint kell egyeztetni, de sok az átfedés akár magyar irányába is [pl. feltételes módú mondatszerkezetek].

Az angol sok latin eredetű szót használ, én úgy érzem, az olasz ebben nagyon támogat, és fordítva. A kiejtés szabályait kb. két óra alatt meg lehet tanulni, utána az olvasás pofonegyszerű, pl. angolhoz képest röhejesen könnyedén megy [ez sikerélményt ad ;)].

Szerintem angol után könnyebb, mint a német.

2010. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!