Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a latin? Pl az...

Mennyire nehéz a latin? Pl az angolhoz képest.

Figyelt kérdés
Ha csak orvosi latint tanulok (nem beszélni, csak test részeket, betegségeket...) akkor könnyebb?
2011. okt. 8. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Azt csak be kell magolni.
2011. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is az olyan magolós.
2011. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Én tanulok orvosi latint és ugyanúgy tanulunk hozzá nyelvtan, ami eléggé bonyolult (bonyolultabb, mint egy német!) szóval nem csak magolásból áll, azt is tudni kell ,hogy képzel új szavakat, vagy pl a birtokos esetet is tudni kell mert pl a májlebeny már annak számít és akkor ragozni kell hozzá, de nem mind1 hogyan ragozod, mert nemek szerint kell ragozni.
2011. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi latin könnyebb, mint a rendes latin nyelv, de általában maga a nyelvtana sokkal bonyolultabb, mint a németé, az angolt meg hagyjuk, ott ilyen szinte nem is létezik (legalábbis ragozások, esetek).
2011. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Aha, értem. De ha megtanulod a májlebenyt és ez ehhez hasonló szavakat akkor csak magolás az egész? Szóval elég csak az összes testrészt, szervet... megtanulni?

Nem kell a ragozás és a nyelvtan ugye?

Vagy pl: nem kell latinul beszélni?


Csak azért kérdezem, mert szeretnék orvosira járni de elég rossz a nyelvérzékem. A szavakat még meg tudom tanulni de a nyelvtan már nagyon nehezem megy.

2011. okt. 8. 17:22
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
neeem, épp azt írtam, hogy tudni kell hogyan ragozd a szavakat, mert nem azt tanulod, hogy májlebeny, hanem a májnak a lebenye és azt ragozni kell
2011. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell latinul beszélni. Viszont anatómiából nagy segítség, ha jó a nyelvérzéked, ugyanis a tárgy maga egy rendhagyó nyelvtanulás (szerintem), amikor kötöd az ismeretlen szavakat az ismeretlen részekhez :) Ide azért nem árt logika és nyelvérzék, mert különben tényleg magolássá válik, és irdatlanra nő a tanulnivaló mennyisége.
2011. okt. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Hát azért a latin nem bonyolultabb a németnél. Legalábbis olyan szinten biztos nem, mint ahogy az orvosin kell. Szerintem kifejezetten logikus. Megtanulsz pár szabályt és alkalmazod. Orvosin csak egy kis főnévragozás kell...
2011. okt. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A logikám nagyon jó, de a nyelvérzékem rossz!

Az érettségin az angol alig ment, de a matek meg az olyan tantárgyak amihez logika kell azt nagyon hamar megértettem.

2011. okt. 8. 22:22
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

"Hát azért a latin nem bonyolultabb a németnél. Legalábbis olyan szinten biztos nem, mint ahogy az orvosin kell. Szerintem kifejezetten logikus. Megtanulsz pár szabályt és alkalmazod. Orvosin csak egy kis főnévragozás kell..."


Hehe, te sem tanultál latint. Olyan mint a német, csak x4 az igéknél és x5 a főneveknél. Conjugaciók, declinaciók, 4 tövű szavak ehehehe:)) mondjuk az orvosin tényleg elég lehet a kifejezések magolása, nem hiszem, hogy akármi nyelvtant kéne tanulni, így ott tényleg nem nehezebb, mintha tündéül tanulnál, mert csak szavak..


balnea vina venus corrompunt corpora nostra

sed vitam faciunt balnea vina venus


:)))

2011. okt. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!