Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvben van kevés...

Melyik nyelvben van kevés igeidő (mint pl. német vagy magyar)?

Figyelt kérdés
szeretem a nyelveket, de az igeidők megőrítenek. egyszerűen nem tudok logikusan kezelni 10-12 igeidőt. a németet szeretem mert ott csak 5 van,abból is inkább csak 3 gyakorlatban. milyen hasznos, hasonló felépítésű nyelvek vannak még? engem érdekel az orosz, spanyol, holland de ezekről sem tudok semmit. köszönöm a tapasztalatokat :)
2012. febr. 17. 06:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A japánban és a kóreaiban csak 2 igeidő van
2012. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 webnyelv ***** válasza:

A legtöbb szláv nyelvben, így az oroszban is kevés igeidő van. (Kivétel a délszláv nyelvek.)

A hollandban megint kb. annyi van, mint a németben.

A spanyol már húzósabb, 8 igeidő van kijelentő módban, 6 kötőmódban (mondjuk a kötőmód jövő időit nem nagyonhasználják). Az olaszban, franciában, portugálban is kb. annyi igeidő van, mint a spanyolban, de véleményem szerint ezek nem annyira bonyolultak, mint az angol igeidőrendszer.

A skandináv nyelvekben (svéd, norvég, dán) van még kevés igeidő.

Talán a finnugor nyelvekben sincs sok igeidő, de azokról nem tudok semmit.

Hogy a fentiek közül melyik nyelv hasznos, melyik nem, az jó kérdés.


Ha érdekel az orosz és a holland, azokat javasolni tudom, meg talán a spanyol is még elmegy, bár van benne sok igeidő, de nem annyi, mint az angolban.

2012. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!