Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet német felsőfokú...

Hol lehet német felsőfokú nyelvvizsgára felkészülni?

Figyelt kérdés

Intenzív (napi 5 óra a hét 5 napján) tanfolyamot keresek, és igazából nem is nyelvvizsga-előkészítőt, hanem simán felsőokú színtű tanfolyamat, mert a nyelvvizsgára egyedül is fel tudok készülni, ha megveszem a feladatlapot.


Viszont hetek óta nem találok megfelelőt. Szerettem volna nem a legdrágább helyre menni (goethe, ösd) de már úgy vagyok vele, az anyagiak se érdekelnek, csak most van szabadidőm, és teljes mértékben a németre szeretném fordítani.

De se a Bonus, se az Euro, se a Katedra, se a Cosmopolitan se a fentebb említett nyelviskolák nem indítanak ezen a színten intenzív tanfolyamot, eddigi információim szerint.


Ti hogy és hol készültetek fel?


Köszi


2012. febr. 19. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

"Hol lehet német felsőfokú nyelvvizsgára felkészülni?"


Otthon.


Írásbeli viszgához Szalai Elek: 2000 feladat,

szóbelihez Emericzy Tibor: Minden helyzetben otthonosan


Emellett olvasás, filmnézés, módszeres szókincsbővítés.

2012. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rég óta tanulom itthon a nyelvet, mivel 2005ben tettem le a középfokú nyelvvizsgát, és azóta nem is használtam, sokat kellett ismételnem.

Otthoni tanulással, német filmnézéssel, és könyvek olvasásával sikerült visszahoznom a tudásomat, sőt fejlődni is.

De mivel most időm és pénzem is lenne rá, szeretnék egy kis segítséget, iránymutatást kapni a tanuláshoz egy tanfolyam keretében.

Azért unalmas már itthon egyedül, jó lenne új módszerekkel, új emberekkel tanulni. Ráadásul bele kell húznom, mert tavasz-nyárra már kell a felsőfokú papír.

2012. febr. 19. 12:39
 3/5 A kérdező kommentje:
De előbb-utóbb lehet belátom igazad van, mert egyszerűen nem indul azon a szinten abban az intenzitsában tanfolyam, ami nekem megfelelne...
2012. febr. 19. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Középfokú nyelvvizsga után a felsőfokú megszerzése kb. további 200-300 óra tanulás.


Mondjuk 50-100 óra hallás utáni értés gyakorlat, 2-3 ezer szavas szókincs felszedése és némi nyelvtan gyakorlás.


Ez megszerezhető kényelmes tempóban 6 hónap alatt, sietve 3 hónap alatt. Ha már 7 éve megvan a középfokú vizsgád, és azóta is fejlődsz, akkor lehet, hogy ideje lenne megpróbálni a felsőfokút.

2012. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha még készülsz német felsőre írj vissza. Az is érdekelne, hogy most hol tartasz.


Üdv: Sándor

2013. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!