Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az oroszt vagy a németet...

Az oroszt vagy a németet könnyebb megtanulni, melyik a logikusabb? Illetve melyik használható jobban?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 21:54
 1/5 anonim válasza:
100%
Az egyik tanárom szerint az orosz könnyű.
2012. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Amennyiben beszélsz valamilyen szláv nyelvet (szlovák, cseh, lengyel, stb.), akkor az orosz könnyűnek mondható, a betűket leszámítva sok a hasonlóság. Amennyiben nem beszélsz semmilyen szláv nyelvet, nagyon nehéz megtanulni, mert semmihez nem hasonlít, amivel eddig találkoztál.

Ami a németet illeti, annak jelenleg sokkal több hasznát veszed Európában, mint bármilyen más nyelvnek, így mindenképpen érdemes tanulni. Ha beszélsz angolul, akkor a nyelvtanban sok hasonlóságot lehet felfedezni és ez lényegesen megkönnyíti a nyelv elsajátítását.

2012. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

A német nehéz az elején, sőt közben sem lesz könnyebb mondjuk az angolhoz viszonyítva. Vannak egyszerűbb leckék, de sok tanulást igényel. Ha tanultál már angol, akkor némi hasonlóságot felfedezhetsz majd a két nyelvben. Azt szokták mondani, angol után németet tanulni kicsit nehéz, mert a német az angol túlbonyolított változata :) fordítva viszont gyerekjáték az angol.

Szerintem jelen pillanatban a német jelentősebb nyelv Európában, sőt ez szerintem így is fog maradni, Magyarország szempontjából is a legfontosabb nyelv a német! De ezt követi szorosan az orosz, szerintem.

Szóval, én a németre voksolok, de ha téged az orosz kultúra tetszik, érdekel és vonz jobban, akkor azt válaszd. Keresett nyelv a munkaerőpiacon.

2012. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, angolul beszélek. Ez lenne a 2. nyelv. Az orosz jobban tetszik, de a németnek tényleg több hasznát tudnám venni.
2012. febr. 23. 02:02
 5/5 anonim ***** válasza:
A németnél minden logikusabb, így az orosz is. A német nehezebb, de hasznosabb.
2012. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!