Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol! Hogyan kell átalakíta...

Spanyol! Hogyan kell átalakítani ezeket a mondatokat? (Kötőmód)

Figyelt kérdés

Transforma las drasesFeladat:Transforma las frases en estilo indirecto


Példa mondat:

-El doctor te dice: Come platos ligeros -> El doctor me ha dicho que coma platos ligeros.


Hogyan kell ezeket a mondatokat átalakítani?

Valaki meg tudja csinálni? Esetleg elmagyarázni?


-Tú se lo cuentas a tu madre.

-Toma el jarabe dos veces al día.

-Haz deporte regulamente.

-Guarda cama una semana

-Estudia menos

-Vuelve la semana próxima

en estilo indirecto


2012. febr. 26. 17:52
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a virtuális csokit. Tényleg sikerült megértenem...remélem menni fog a holnapi témazáró. És szeretném megkérdezni,hogyha esetleg lesz valami gond a spanyollal akkor küldhetnék-e neked olykor egy-egy privát üzenetet? :) :)
2012. febr. 26. 19:57
 22/23 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök, hogy tudtam segíteni megérteni. Persze, küldhetsz privátot, ha elakadsz, bár nagyon elfoglalt vagyok általában, így nem ígérhetek semmit, de megpróbálok segíteni.

Gimnazista vagy különben? Mennyi ideje tanulsz spanyolul? Kétnyelvű?

2012. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Gimnazista vagyok igen :)

3,5 éve tanulunk spanyolt. :)

Lehetett választani angol mellé németet,franciát,spanyolt. :) És többen szavaztunk a spanyolra. Tetszik,mert szép nyelv és könnyebb tanulni mint az angolt. :)

2012. febr. 26. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!