Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha napi 1 feliratos filmet...

Ha napi 1 feliratos filmet megnézek menyit fejlődik a nyelvtudásom 1 nyár alatt esetleg 1 év alatt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:

sztem ne várj ettől a módszertől csodát:D

nem próbáltam még, de ha meg sem nyikkansz idegen nyelven akk ergo nem fog ténylegesen fejlődni a tudásod...

2012. febr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, ezzel nem fejleszted a konkrét és használható nyelvtudásod, maximum a meglévő mellé "ragad" egy-két szó, netán helyesebb kiejtés, de a filmnél úgyis a sztori vonja el a figyelmed legnagyobb részét. Meg azért sem lehet erről konkrétabbat mondani, mert vannak zsenik, akik egy film után 3 nyelven idéznek belőle, míg pl nekem akkor sem maradna meg semmi ilyen módszerrel a fejemben, ha nyelvtanuláson kívül semmi dolgom nem lenne a világon, és fegyverrel kényszerítenének arra, hogy így tanuljak.
2012. febr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar felirattal nézed, semmit nem fog érni... ha angollal, akkor viszont csodákra képes. Én is így kb. így jutottam el a B2-es szintre.
2012. febr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg oda tudsz figyelni, hatásos.

Angol nyelv-angol felirattal próbáld, majd felirat nélkül. Ha úgy is képes vagy megérteni valamennyi beszélgetést (nem a jelenetből kisilabizálva mi lehetett, mit mondhatott) akkor már jó vagy. Önbizalmat adhat, de nem helyettesíti a tényleges kommunikációt, amikor neked is meg kell szólalnod. Azt csak mással együtt tudod gyakorolni. Gyakorlásnak teljesen jó, észre se veszed, de rááll a füled. Persze ehhez 100%-os koncentráció kell, nem elég fél szemmel és füllel ott lenni, ahogy azzal sem érsz el semmit ha görcsös meg akarod érteni az egész filmet. B2-vel nem megy.

2012. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kb semmit
2012. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 évet tanultam a közép suliban angolt. Beszélni nem tudtam, szövegérték a majdnem nulla volt. És nem rég én is elkezdtem a filmetek angolul nézni, vagyis most mesét nézek (Mici mackót ajánlották, ) és az a sok szó amit valahol a mélyben volt az agyamban, az kezd előkerülni és feléled. Szerintem nagyon hasznos ez a módszer, de biztos kell egyéb módszer is. Nehezen indul el a szövegértés, kell egy max.1 hónap mire elindul. Addig kudarcos a dolog, de ne hagyd lebeszélni magad róla. Ez tulajdonképpen egy angol nyelvi környezetet teremt neked.
2012. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kmplayer tud olyat, hogy alulra berakod magyarul felülre angolul a feliratot, szeritnem ez a legjobb módszer..
2012. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
főleg ha hülyeséget nézel akkor lefelé fogsz menni...nem vicc. Inkább olvass angol könyveket.
2012. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!