Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Reális elvárás ez egy nyelvtan...

Reális elvárás ez egy nyelvtanártól?

Figyelt kérdés

90 percért 4000 forintot fizetek.

Német újrakezdő vagyok, középfok felett vagyok valahol, cél a felsőfokú nyelvtudás, nem pont a nyelvvizsga, nem a papír kell, csak a tudás, munkához.


Én úgy terveztem, hogy az első órán a tanár felméri a tudásomat (mert én sem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy mi az amit tudok, mi az ami nem megy, és mi az amiről azt hiszem, hogy tudom, de mégse, mi az ami még kell) akkor ez alapján eldöntjük, mi az amit én átnézek magamtól, mi az amit együtt vegyünk át, és ezzel párhuzamosan kiválasztunk egy tankönyvet, amiben van minden -írás, olvasás, szövegértés, nyelvtan, gyakorlófeladatok, szószedet témák szerint- és a könyvet átvéve valamilyen struktúra alapján haladunk.


Több próbaórám volt már különböző tanárokkal, és szerintem egyik se volt elég hasznos.

Ezért gondolom, reális azt elvárnom egy tanártól hogy akár írásban, akár szóban felmérje a német tudásomat? Vagy ez sokáig, hetekig tartó folyamat?

A tanárok mind azt mondták, gyakoroljak itthon egyedül, -van egy csomó könyvem- és ha valami nem megy, majd az órán átbeszéljük. Meg olvassak német újságcikkeket, de hoz ő is fordítandó anyagot. Úgy érzem, erre nem kell magántanár ilyen drágán, ott van a német barátom, heti kétszer biztos szívesen segít ilyesmikben.

És nyilván gyakorlok itthon egyedül is, de akkor határozzuk meg hogy most melyik témában. Nekem az kell, hogy adjon fel X feladatot, és akkor azt megcsinálom, és együtt leellenőrizzük.

Mert annyi, hogy gyakoroljak, az túl tág, nem tudom hol kezdjek neki.


Egy szó mint száz, én akarok túl sokat, vagy rossz tanárokat fogtam ki?

És még annyit, hogy hónapok óta egyedül, önállóan tanultam, ezért akarok egy kis iránymutatást.


2012. márc. 1. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Van egy olyan gyanúm, hogy akiről írtal, nem tanár, csak tud németül és úgy gondolta, keres egy kis mellékest. A szintfelmérés max. fél óra, de lehet 10 perc is.
2012. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

eddig én akármilyen magántanárnál voltam úgy kezdődött, hogy megkérdezték mi a célom a nyelvtanulással, tanultam-e már a nyelvet. Ezután írásban-szóban szintfelmérés és könyv kiválasztása.

Ezek után azt mondom, hogy ez reális elvárás. 90perc 4000forint elég drágának tűnik :O

2012. márc. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy Te ezt várod tőle! Mindenki mást vár el, ő sem tudhatja okvetlenül, hogy neked mire van szükséged.
2012. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Én angolt tanítok és pont úgy csinálom ahogy te elvárod. Keress másik tanárt. Ha budapesti vagy, akkor segítek egy németes kollégát keresni ha szeretnéd. Írj privit.


A.

2012. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Holnap még kipróbálok még egyet, aki telefonon keresztül szimpatikusnak tűnt, de ha mégse, akkor elkérem az elérhetőségét a kollégának.

Köszi :)

2012. márc. 2. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!