Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt vagy németet nyelvet...

Angolt vagy németet nyelvet tanuljam? Melyik a könnyebb és a szebb?

Figyelt kérdés

A két nyelv közül kell választanom. Ti melyiket tanácsoljátok? Melyik a könnyebb? Melyik a hasznosabb? Melyik a szebb?


Köszönöm!


14/l


2012. febr. 25. 21:14
 1/8 A kérdező kommentje:
elírtam a kérdést: Angol vagy a német nyelvet tanuljam?
2012. febr. 25. 21:14
 2/8 anonim ***** válasza:
ANGOL! :)
2012. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az angolt mondanám, mert a német nyelvet sajnos undorítónak találom de ugye mindenki más... :)


Hallgass angol, német videókat és döntsd el melyik tetszik.

2012. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az angol könnyebb mint a német.Na meg több helyen is beszélik.Szinte mindenhol.
2012. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

KÖszi. Egyéb vélemény?


Engem is inkább az angol húz, de nem tudom eldönteni. :S

2012. febr. 25. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mivel szeretnél foglalkozni, mint munka.

Magyarországon, főleg az iparban/termelésben, de a pénzügyekben/gazdaságban is komoly befolyása van a németeknek, így előnyösebb azt tanulni mert jobban tudod hasznosítani.

Persze angol cégek is vannak, ez a nyelv sokkal inkább világnyelv (már csak Anglia valamikori kiterjedt gyarmatbirodalma és az USA miatt is).

Összességében az angolt én könnyebbnek ítélném, szerintem kifejezőbb is, de ez lehet csak azért gondolom, mert angolul nagyon jól beszélek, németül viszont mióta meglett a nyelvvizsgám (6 vagy 7 éve) csak felejtek.

2012. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
angol könnyebb, több helyen is beszélik, de a legjobb, ha mindkettőt megtanulod.
2012. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én szerintem a némettel kezd és utána az angollal, mert bár sokan mondják, hogy az angol rohadt könnyű meg minden, de ha az angol után a németet is megakarod tanulni, na akkor ott szenvedni fogsz. A német egyébként nem egy borzalmas nyelv, igaz, hogy kissé bonyolultabb mint az angol, de azért a németet is sok helyen beszélik. De végső soron ez a te döntésed.
2012. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!