Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e tanártól tanulnom...

Titok:3 kérdése:

Érdemes-e tanártól tanulnom koreait vagy könyvből is meglehet próbálkozni vele sikeresen?

Figyelt kérdés

A problémám csak annyi, hogy ebben a szemeszterben kezdtem el koreaiul tanulni egy koreai professzortól, akinek ugyan az anyanyelve ugyebár, de nem nyelvtanár szakképzettségű, hanem irodalom tanár így néha kissé kaotikusan ugrál témák között, töri az angolt és ezek együttese miatt kissé nehézkes megérteni miről van szó... arról nem is beszélve, hogy gyorsan halad és ezt tőlünk is elvárja, amivel nem lenne semmi probléma, ha megértenénk. Persze tudjuk követni egy darabig, kedves és próbálkozik, de mindenképpen komplikált egy harmadik nyelvet, egy másodikon keresztül megtanulni.


A kérdés - mint már feltettem- szerintetek érdemes-e így tanárral próbálkoznom, vagy kísérletezzek egy nyelvkönyvvel?


2012. márc. 8. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a koreaiaknal az a nyelvtanulas, az hogy a leadjak az anyagot, aztan jon a kovetkezo, es a kovetkezo. Nem igazan foditanak idot a gyakorlasra, csak arra, hogy bemagold a nyelvtant es kesz. ㅠㅠ

Ha nagyon elszant vagy, akkor egyedul is megy konyvbol (A neten is lehet mar letolteni 1-2ot, vagy ha csak magyarnyelvure gondolsz akkor Osvath Gabor konyvei)..ha egyedul allsz neki, akkor edemes tobb koreai filmet, es sorozatot is hozzanezned (koreai nyelven), a kiejtes miatt. AZt is ajanlanam ,hogy keress 1-2 koreai diakot akik magyart tanulnak Pesten, es akkor cseretanulast is folytathatnal. Bar ezzel az a gond, hogy ok nem igazan akarnak tanulni a szabadidejukben, es nem igazan szokott kozottuk lenni olyan elszant, akit valoban erdekelne a magyar nyelv.;;

Vegso esetben, azt is ajanlanam ,hogy probaljatok vhogy beszelni a tanarral. Vhogy meg kell ertetni vele, hogy a magyarok maskepp tanulnak mint a koreaiak. Mas az oktatasi stilusunk. Persze, ha maradi gondolkodasu, akkor ezt sertesnek veheti, ㅠ mert itt Koreaban az a szokas ,hogy egy tanarnak senki se mondja meg ,hogy mit kell tennie.:S

2012. márc. 9. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

meg ajanlanam ezt az oldalt is...vannak koreai leckeik is, kiejtessel^^

www.livemocha.com/

2012. márc. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:) Azt eddig is tudtam - vagy legalábbis a japánokról - hogy a magolás a lényeg, talán számítanom kellett volna arra, hogy a koreaiak sem annyi mások a tanulás terén. Valóban kicsit maradinak tűnik a bácsi, de próbálkozik és aranyos, csak azt tényleg nehéz megértetni vele, hogy én nem tudok egy perc alatt megalkotni egy mondatot olyan szavakkal, amiket életemben először hallok és még ki is kell őket olvasnom:D

Köszönöm a linket:) Szerintem majd könyvet is keresek:)

2012. márc. 9. 11:18
 4/10 anonim válasza:

Nekem is szükségem lenne könyvekre, az sem lenne gond ha angolul lenne. Hol tudnék ilyen könyveket rendelni? Mert egy sima könyvesboltban nincs semmi ilyesmi. Valami ötlet? Esetleg Antikváriumban?


Találtam már neten letölthető könyveket, de az azért mégsem olyan, ráadásul a kinyomtatása felér egy könyv árával...

2012. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal Mo-n koreai nyelvkonyvet rendelni nem nagyon lehet. Vagy kulfoldi oldalakrol, vagy Osvath Gabor konyvet lehet jo esetben az ELTE v a Kulkernel megszerezni. De ha, jol emlekszem az ELTEnek van vmi helyi konyves boltja, ott lattam angol nyelvu koreai nyelvtankonyvet, de eleg borsos aron. -_-;; Hogy, most van nekik, azt nem tudom. Ha erdekel nezzetek korebe ott.^^
2012. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát könyvet elvileg lehet rendelni és venni az ELTE BTK jegyzetboltjában külsősöknek is, de legjobb, ha utánaérdeklődtök. Van még a Távol-Keleti Intézet könyvtára is, de oda már csak hallgatók mehetnek. A jegyzetboltban én még csak a németes könyveimet vettem át, de a szobatársam szerint vannak koreai-kínai-japán nyelvkönyvek is. :)
2012. márc. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jah, itt a honlap: [link]

és most jut eszembe, hogy most nyílt nemrég a KKK (Koreai Kulturális Központ), ahol indítanak ingyenes tanfolyamokat is. honplap: [link] facebook: [link] érdemes a programokat is csekkolni ;)

2012. márc. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Köszönöm a tippeket. :) A KKK egy eszméletlen jó dolog, kár hogy a semmi közepén lakom, és ez egyelőre elérhetetlen számomra. :/
2012. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

én most találtam egy jó kiskönyvet (igaz, hogy főként a szlengben gondolkodik) de hosszú, két kötetes nyelvkönyv, angol de azt hiszem kezdésnek jó:D itt a link hozzá^^


[link]

2012. márc. 12. 23:12
 10/10 anonim válasza:
Hűha, köszi szépen! :) Jónak tűnik, ráadásul legális a letöltése, úgyhogy tutira le fogom tölteni. Még egyszer köszi. *-*
2012. márc. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!