Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy Origo szóbeli nyelvvi...

ECL vagy Origo szóbeli nyelvvizsgát ajánljátok inkább angol felsőfok C1 esetében? ECL-ből Budapesten melyik vizsgaközpontban érdemes vizsgázni? Melyik vidéki központ jó?

Figyelt kérdés
Tavaly áprilisban meglett az ECL- írásbelim elsőre, a szóbelim viszont nem sikerült, Gödöllőn voltam, 5-ből 5 ember bukott szóbelin. Engem zavart, hogy párban kellett beszélgetni és más teljesítményétől függött a saját eredményem, és a megnóhallgatás is nehéz volt. Most viszont tanácstalan vagyok, ez a fél vizsga hiányzik a diplomához.

2012. márc. 15. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

ECL minden egyes szóbelijénél a magnó a legnehezebb, azon buknak el az emberek. A kommunikáció általában megvan majdnem mindenkinek (már aki komolyabban tanult) 80%-ra, így ha 40% csak a magnó, akkor is megvan a szóbeli vizsga.

Origón szerintem a magnó az könyebb viszont kicsit többet kell tudni a kommunikációs résznél (szituációkat). Nekem ECL felsőfokúm van, a magnóm 40% lett a kommunikáció meg 92% (írás 85%, szövegértés 80%).

2012. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ECL szóbeli szerintem nagyon könnyű volt. Van összehasonlítási alapom és megkockáztatom azt, hogy még az emelt érettségimnél is könnyebb volt. Nagyon kötetlen volt a beszélgetés, jobbára arról beszéltem, amiről csak akartam. Nagyon jó témák voltak, először a klímaváltozásról, utána a kultúráról. Egyetlenegy kérdést tettek fel, amit kb egy középszintű érettségin is el tudnék képzelni. A magnót meg én szintén nem éreztem nehéznek, bár nekem az elég jól megy.
2012. márc. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én februárban voltam ECL felsőfokún németből.A magnós 75% lett , a beszélgetés 64%,az olvasott szöveg értés 90% a levél 63%.Szerintem könnyű volt a magnós, bár én nyelvvizsga előtti 3 hónapban szinte mindennap néztem minimum egy órát az osztrák csatornákat.Szóval én az

ECL-t ajánlom.

2012. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megkèrdezhetem, hogy Ti hol vizsgàztatok?
2012. márc. 17. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!