Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás 2 hónap alatt?

Angol tanulás 2 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok úgy néz ki, hogy Május végén megyek ki Angliába dolgozni. Namármost nem ártana egy kis angol tudás, de nemtudom hogy kezdjek hozzá. A mostani angol tudásom elég csekély, pár száz (talán) szó, és belekezdtem az egyszerű és a folymatos jelenbe is, viszont nem nagyon érzem a fejlődést. Na és azt szeretném megkérdezni hogy 2 esetleg 3-4 hónap alatt lehet-e érezhető váltoást elérni? ill. mit tanuljak? előbb szavakat? vagy nyelvtant? Bocsi hogy hosszú lett előre is köszi a válaszokat.
2012. márc. 23. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp szavak.

Hiába tökéletes a nyelvtanod, 200 szóval alig tudsz a valamit mondani. Legyenek meg a szavak, aztán max rosszul rakod őket össze.


Ami fontos:

azt tanuld, amit értesz

azt tanuld, ami fontos


Ha nincs szükséged olyan szavakra, mint unokatestvér, nagybácsi, akkor azokat most egyszerűen hagyd ki.


Nem tudom mennyi időd van, de azért napi 10 szónál (lehetőleg teljes mondatba téve) kevesebbel szerintem nem jutsz messzire.


Nyelvtanból, ami neked kell: simple present, kérdésekkel, tagadásokkal. Amikor tanulnál egy új igét, főnevet, akkor egyből próbálj vele mondatokat csinálni.


Kell egy múltidő: simple past, és egy jövő, simple future.

Ez a 3 szerintem egyelőre elég, ezzel ki tudod fejezni magad. Aztán tedd hozzá a kérek, kell, kellene, muszáj meg még néhány szót, amiről úgy gondolod sokat fogod használni.


Ennél több nyelvtant első körben nem tanulnék.

2012. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, még azt akartam, hogy a helyes kiejtés nagyon fontos.

Például itt meghallgathatod a szavak kiejtését:

[link]


Ha van rá lehetőséged, akkor hallgass angol nyelvű dolgokat, használ a dolog akkor is ha nem figyelsz rá oda, nem is érted. Facebookozás közbe, mosogatás közbe stb. menjen a háttérben valami angol szöveg.


Sok sikert!

2012. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!