Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi kis szöveg kijavítás...

Az alábbi kis szöveg kijavításában segít valaki?

Figyelt kérdés

November 13-án este láttam Lisát a 'Mad Cow'-ban. Már azelőtt is láttam. Elég gyakran járt ebbe a sörözőbe. Ezen az estén egy férfivel

volt,akit nem ismertem. Sosem láttam azelőtt. Odamentem a pulthoz,és vettem egy italt.

Aztán leültem egy asztalhoz,és néhány barátommal beszélgettem. Amikor elfogyott az italom,visszamentem a pulthoz. Kerestem Lisát,de már elment. A férfi is eltűnt. Körülbelül fél tizenegy volt.

Ez minden,amit mondani tudok.


I saw Lisa in Mad Cow on 13 November in the evening. I had seen her before. She quite often went in this pub.

She was with a man this evening I didn't know. I had never seen him before.

I went to the 'pult' (English?) and bought a drink.

Then I sat down at a table and was talking to some of my friends.

When I run out of my drink I went back to the 'pult'. I was looking for Lisa but she had already left.

The man had also disappeared.

It was about at half past ten.

That's all I can tell you.


2012. márc. 25. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:

2. mondat: I HAVE ALREADY seen her before.

3. mondat: She quite often went TO this pub.

5. mondat: I went to the COUNTER and bought a drink.


a többi jó. :)

2012. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vki szerint az 'I was looking for Lisa' -t egyszerű múltba kell írni. igaz lehet?
2012. márc. 26. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:

biztos, hogy nem, mivel a cselekvés egy adott időintervallumon keresztül zajlott és nem a múlt egy pontjában... szóval nem úgy kereste Lizát, hogy az egyik pillanatban igen, a másikban nem, valószínűleg perceken keresztül, szóval ez egy folyamat volt, ezért kell folyamatos múlt.


remélem érthető. :)

2012. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi László.

Még annyi,hogy én a 2.mondatot nem írnám present perfectbe. Te miért?

2012. márc. 31. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert te past perfectben írtad, és az előidejűséget fejez ki. Szóval valami előbb történt, mint a másik cselekvés. Ekkor az első past perfectben, a másik past simpleben vagy past countinousban áll.

És a MÁR (already) szócska utal automatikusan arra, hogy oda present perfect kell. Láttad már, de még láthatod bármikor. :)

2012. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még nem győztél meg. :)

'November 13-án este láttam Lisát a 'Mad Cow'-ban.' mondat később volt mint a : 'Már azelőtt is láttam.'

Szóval a 'már azelőtt is láttam' mondat korábban volt,ezért használtam past perfectet.

2012. márc. 31. 21:54
 7/8 anonim válasza:

When I RAN out(múlt idő)

Sztem is I had seen her before.

Mire kellett, meg van azóta a megoldókulcs?

2012. ápr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszike! itt kaptam meg igen a kulcsot,akár tőled,ahogy kijavítottad,nekem pl. nem tűnt fel hogy a ran-t rosszul írtam.

csak úgy kellett,magánszorgalom

2012. máj. 1. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!