Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga bizonyítvány...

Nyelvvizsga bizonyítvány gyorsított kiállítása?

Figyelt kérdés
Április 20-án megyek angolból szóbelizni,és számolgattam,hogy kb mikor kapnám kézhez,ha meg lesz.Kb 2 hónapra rá,de az nekem már lehet késő lenne,mert a diplomaosztóm elvileg július elején lesz,és előtte 2 héttel le kellene adnom a TO-n,ahhoz hogy mehessek diplomaosztóra.Hallottam olyanról,h ha sikerül akkor vmennyi összegért meg lehet gyorsítani,h időben megkapjam?Tényleg van ilyen?mert nem találtam róla semmit.
2012. márc. 28. 22:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Én legutóbb a TELC-esnél mondjuk, de kiírva azt láttam, hogy max 30 nap.


Az adott nyelvvizsgához tartozó oldalon nincs kint dátum?

2012. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom nézed-e még a kérdést, de hasonló cipőben járok. Tegnap lett meg az eredményem hogy sikeres, még aznap lemondtam a felülvizsgálati jogomról ezzel az ITK szerint nyerek 15 napot, amit nekik ki kellene várniuk hacsak le nem mondok. Plusz rákattintottam, hogy személyesen veszem át a bizit, ez megint olyan -1-2 nap lehet.

Aztán felhívtam őket, hogy így mikorra várható? Hát július 25.-re. o.O

Kérdeztem h nem lehetne valahogy megsürgetni mert sürgős lenne államvizsga miatt.

Hát. Nem. Ennek ez a menete. Ez volt a válasz...

Így most para, emrt alapból május 18-ig kellett volna bemutatni, de a to-val megbeszéltem, hogy államvizsga előtti 1-2 napig mutassam be. De ha ezek a szerencsétlenek 25-26.-án adják majd oda...?!


Annyit tehetsz, hogy jó pénzért a NYAK (Nyelvvizsga Akkreditációs Központ) elvileg kiállít egy hivatalos igazolást a nyelvvizsgádról, hátha elfogadja az egyetemed.

Nekem sajnos az nem elég, követelik a keményfedelest...

2012. máj. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szia utolsó! Bocsánat, hogy csak úgy ideírok, de nekem is ugyanaz a problémám, mint neked. Én is Origóztam, és 23-án lenne az ünnepélyes diplomaosztón. Bár most megint nem tudom elérni őket, de én is azon morfondíroztam, hogy ha lemondok a felülvizsgálatról és személyesen átveszem, akkor talán megérkezik egy-két nappal előtte. Pont most akartam megkérdezni tőlük, hogy mivel én csak szóbelit tettem és nem komplexet (mert párosítottam), akkor talán hamarabb kiküldik-e, de eddig még nem sikerült elérnem őket. Azt nekem is mondták, hogy nem tudnak rajta gyorsítani, ami azért idegesítőbb még, mert a másik vizsgaközponttál tett írásbelim bizonyítványa megérkezik időben. :-(
2012. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
És nálunk is csak a keményfedelest fogadják el...
2012. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Én voltam az utolsó.

Ha megvan, akkor mindenképp mondj le a felülvizsgálati jogodról, gondolom azt nem fogod vitatni, hogy 60 vagy 62 %-kal lett-e meg :D

Ugyanis ha nem mondasz le, az eredményközléstől 15 napig nem is foglalkoznak a bizi kiállításával. Hiszen addig felülvizsgáltathatod.

A postázás helyett személyes átvétel kérése ebben már nem vagyok biztos... Kérdés ki postáz? A nyomda? Akkor nem biztos, hogy gyorsabb személyesen, mert a személyes átvevőkét is el kell vinni az ITK-ba, azidő alatt lehet postát is megjárná.

Ha az ITK postáz akkor egyértelműen a személyes gyorabb: hiszen amiko onnan postáznák te már át tudod venni...


Amúgy az tuti, hogy attól, hogy csak szóbeli nem készül hamarabb. Nekem csak írásbeli és kérdeztem, ez volt a válasz, h az lényegtelen...


Amúgy ha ez megnyugtat (dehogy nyugtat meg, tudom én) én sem tudtam tegnap elérni őket.

Nagy szarkupac az ITK velem is olyan lekezelőek voltak. Amikor jelentkezésről érdeklődtem kb a fenekem is kinyalták most, hogy megvan, tudják, hogy nekik többet ezügyben már nem fizetek, őstudkók lettek... Pénzéhes bagázs...


Neked azért neccesebb a dolog, mert a diplomaosztó van 23.-án. Nekem 27.-én lenne az államvizsga... Igaz előtte 1-2 nappal be kellene mutatni, de a diplomaosztó csak július közepén lesz. A köztes időben talán 1-2 bombon árán el tudom intézni, hogy meglegyen a diploma is...


(Bár, lehet hogy nem: akármikor érdeklődtem a TO-n mindig az volt a válasz, hogy háát talán, de ha nem akkor se aggódjak, mert kapok egy díszborításban egy papírt, hogy mérnük lettem. És kívülről senki nem veszi majd észre, hogy az nem a diplomám. Jó persze esz ép meg jó de olyan mint a magyar naracs: kicsit sárga, kicsit savanyú... Azért a díszpapírért lehet nem csődíteném oda a rokonságot. Ha már diplomaostó, és megvan minden, akkor örülnék ha magát a papírt kapnám meg....


Ennyit tudtam segíteni, nincs más mint reménykedni...

2012. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szia! Köszönöm. Amúgy én is még aznap lemondtam a felülvizsgálatról, és abban reménykedem, hogy TALÁN így egy-két nappal a diplomaosztó előtt megkapom. Akkor még lehet esély, de nem túl korrektek és segítőkészek, az biztos. A hülye egyetem meg július eleje helyett betette a diplomaosztót arra a napra, amelyik a szorgalmi utolsó napja. Ez is korrekt. Mindenesetre köszönöm a segítségedet.
2012. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szívesen. Azért szorítok, hogy időben kész legyen. Ha netán valami fejlemény van, írj ide, majd én is írok, ha valamit megtudok.


Apropó. Annyit mondott az az életunt nő, hogy 2 hét után telefonáljak, akkor már konkrétabbat is tudnak majd mondani az átvétel idejéről.

2012. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Rendben. Köszönöm. Én is szorítok Neked.
2012. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Ígértem, hogy jelentkezek, ha megtudok valamit.

Ma felhívtam őket, megint az a kedves idősebb nő jelentkezett, aki korábban is segített, Ő nagyon segítőkész volt akkor is most is.

Megnézte a gépben, az enyém tegnap lett megrendelve a nyomdától, és 13.-ára fog megérkezni hozzájuk, 14.-én ha nem üt be semmi akkor átvehető lesz.


Neked hamarabb volt eredményed akkor, lehet hogy a tiéd már előrébb jár.

Ha esetleg most elolvasod, javaslom most hívd fel, amíg az a segítőkész hölgy van ott, és megnézi. De ezekszerint a megrendeléstől számított 1 héten belül megvan. Tehát még Neked is esélyes lehet bőven :)

2012. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszönöm, hogy írtál. A héten nem tudtam őket felhívni, mert több állásinterjúra is behívtak, és sajnos nekem nem volt alkalmam azzal a kedves hölggyel beszélni, csak a másikkal, de nagyon biztató, amit írtál. :-) Nekem 30-án volt fenn az eredményem, úgyhogy remélem a legjobbakat. Bár én vidéki vagyok, szóval lehet, hogy fel kéne mennem a bizonyítványért. Gondolom, te Pesti vagy, mert azt írtad, hogy másnap valószínűleg átveheted vagy a személyes átvétel miatt gyorsítható a folyamat?

2012. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!