Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2012/2013 tanévben szeretnék...

2012/2013 tanévben szeretnék DSD vizsgát szeretnék tenni Pécsen, de nem találom melyik gimnáziumba lehetne és hogy kéne jelentkezni? Valaki mutatna nekem oldalt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. A Leőweyben és a Tiborcban (Koch Valéria) lehet. Vmelyikbe menj be és ott érdeklődj.

Ha a Leőweybe mész, akkor az igazgatóhelyettest keresd fel, Sárkányné Lengyel Mária. Ő majd segít neked vagy legalábbis elirányít a megfelelő személyhez :D

2012. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem úgy működik, hogy te gondolsz egyet és bemész egy olyan suliba, ahol letehető ez a fajta nyelvvizsga.

A DSD ingyenes, a német állam állja és csak bizonyos iskolákban tehető le, ahol beiratkozáskor kell jelezni, hogy az érettségid előtti vizsgaidőszakban le akarod-e tenni. Így alakítják a létszámbontást nyelvórákon és 4 éven keresztül készítenek fel rá folyamatosan.


Szóval érdeklődj nyugodtan, de szerintem te ezt nem teheted le ha nem az adott iskolákba jársz. Gondolj bele, akkor mindenki erre menne, mert ugye ingyenes és sokat ér. (egyenes felvétel a német felsőoktatásba)

Abszurd


Ha intéztél valamit, oszd meg velünk :)

2012. ápr. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. válaszoló! Bocsi, de rosszul tudod. Én magam leőweysta voltam, és egyrészt hogy előre kell jelentkezni az baromság. Nem nem. Aki nemzetiségis volt az automatikusan mehetett, ha akart, aki pedig nem annak 11. végén kellett egy proba DSD-t írni. Illetőleg vannak külsősök is, egy csomó Janusos, Babitsos stb. Hogy fizetős e az már más kérdés, elképzelhető, hogy a külsősöknek nem ingyenes, de épp ezért irányítottam a kérdezőt a megfelelő személyhez, hogy segítsen.

Nem tudom honnan szedted ezt az úgy alakítják a csoportokat című részt, de ilyenről én még nem is hallottam. Az DSD-zik aki akar.

2012. ápr. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem kétnyelvűbe jártam és így volt. Beiratkozáskor lehetett választani, h akarsz-e majd DSD-zni, ha igen, akkor emelt németre jártál és kész.
2012. ápr. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több iskolába is mehetsz, Babits, KIVISZ ezekben is van DSD. de ugye azt tudod,hogy ezek a sulik automatikusan emelt szintre mennek,és max a pontszám alapján kapnak középfokú nyelvvizsgát.

nálunk nem kérdeztek semmit, mindenkinek "kötelező" volt mennie, és az sem igaz,hogy ingyenes. persze a diák zsebből nem fizet,de az iskola fizet helyette

2012. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!