Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tanulhatok Koreaiul vagy...

Hol tanulhatok Koreaiul vagy Japánul?

Figyelt kérdés

Öm... jó vagyok angolból: 4-5-re állok, de egyáltalán nincs hozzá nyelvérzékem, és nem is nagyon tervezek vele semmit. Valahogy mindig is jobban mentek a keleti nyelvek, és többet érnék velük, mint egy pocsékul használt angollal. Már évek óta ki akarok majd menni Soulba vagy Tokyóba..., úgyhogy ez így jól is jönne. Kérlek azt ne mondjátok, hogy majd gimiben, mert az kicsit soká van, de úgy is olyan helyre megyek, ahol valamelyiket majd tanulhatom. És... valami olyan kéne... amiért nem kell fizetni. A szüleim nem fűzhetőek meg. Szerintük hülyeség. Vagyis nem is tudják, de azt hinnék, hogy hülyeség. ( elsősorban koreai dolgok kellenének ^^" )

Előre is köszönöm! ^^

11/L


2012. ápr. 4. 17:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Természetesen nem arra gondoltam, hogy felsőfokúra akarok felkészülni magamtól. Csak úgy az alapokat gimiig.
2012. ápr. 4. 22:17
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a kettővel előbbivel:


arra gondolok, hogy nagyon sokan állnak neki a tanulásnak internetes oldalakon, ahol egy-két alap dolog valóban elsajátítható, de azért gondoljunk már bele! A japán egy élő nyelv, amit beszélnek, amit gyakorolni kell -- kell egy tanár, aki tudja, hogy honnan hova kell eljutni és tudja az utat is hozzá, aki javítja a hibáidat stb. Aki nyelvet tanul, annak néha fogalmazást is kell írni -- ha csak magadtól tanulsz, ki fogja azt is javítani, ki fog további tanácsokat adni, hogy hogyan lehetne még jobb? Ha nincs partnered (értsd tanár), akkor kivel fogsz beszédet gyakorolni, ki mutat, tanít újabb és újabb szófordulatokat?


Japántanárként mondom, hogy nagyon sok olyan diákkal találkoztam, akik előbb maguktól így a neten tanultak, aztán amikor tanárhoz kerülnek, nem győzzük kijavítani a hibás berögzüléseket, kezdve attól, hogy sokszor rossz sorrendben tanulnak meg írásjelet, alapvető nyelvtanokat sem pontosan használnak stb.


Aki azt mondja, hogy ilyen-olyan internetes oldalakról is MEG lehet tanulni, attól megkérdezném, hogy akkor a németet, az angolt miért nem úgy tanulja? Mármint a kezdetektől fogva. Mindenki jól tudja, hogy kezdő szintről középfokig az angol esetében is kb. 500 tanóra kell, felsőfokig pedig még több. A japánt szorozd be legalább még 3-mal (reális amit mondok!)


Szóval aki komolyan gondolja, annak azt kell mondjam, előbb-utóbb, de inkább előbb mint utóbb megkerülhetetlen a tanár.

2012. ápr. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én autodidakta módon tanulok nyelveket, ez azt jelenti, hogy internetről vagy tankönyvekből egyedül, tanár nélkül tanulom. Egyszerre több forrásból, mert így könnyebb kiszúrni, ha valamelyik tananyagban hiba van (elgépelés vagy ilyesmi), mert ugye a netre akárki akármit feltehet. De ezzel az a gond, hogy magyarul nagyon kevés anyag van és amiket találtam, azok is nagyon hiányosak, főleg az ilyen különleges nyelvekből, ezért mindenképp kell egy közvetítő nyelv, amit folyékonyan beszélsz, ez pedig az angol lesz, hiszen angolul tényleg minden van a neten.

Bár az itthoni japán meg keleti divatolás miatt most mindenki japánul akar tanulni, mert a manga a menő, úgyhogy azért itthon is van lehetőség, de főleg magántanárok vannak, akik pénzt kérnek az óráért, ha egyedül akarsz tanulni, akkor előbb angolul kell megtanulnod rendesen.

2012. ápr. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szép, hogy ennyire érdeklődsz e két nyelv iránt és tényleg komolyan is gondolod. Ellenben csak megerősíteni tudom azt, hogy aki ilyen nyelvekkel mondjuk tolmácsként el akar helyezkedni, annak így is úgy is kell az angol. Illetve azt se felejtsük el, hogy akármilyen gimibe is mész, sehol nem fogják neked első nyelvként a koreait vagy a japánt tanítani. De még 2. nyelvként is kételkedem benne. Az angol -tetszik vagy sem- világ nyelv, és előbb beszélik azt külföldön, mint a japánt. Arról nem is beszélve - ahogy korábban is írták - ha csak így neten szeretnéd elkezdeni a tanulást, magyar anyagokat nem nagyon fogsz találni, csak angol nyelvűeket. De aki írta, hogy japán tanár, annak is 100 %-ig igaza van. Van néhány nyelv, amelyeknek az alapjait el lehet otthon kezdeni egyedül, de a japán, koreai, kínai stb pont nem ide tartozik. Én azt javaslom, hogy egyenlőre az angolra feküdj rá. 11 évesen még nagyon korai kijelenteni, hogy nem megy. Nekem is voltak időszakaim, amikor nem voltam túl jó angolból. Azóta felsőfokú nyelvvizsgám van, illetve tanítom is. Tehát ennyit erről.
2012. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Amúgy van egy kezdőknek való japán nyelvkönyv magyarul. Dekiru a címe és 5200ft-ba kerül (könyvesboltokban 6500). Nagyon jó! Én is abból tanulok :)
2012. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Ha az angollal nem tervezel semmit, akkor jól megszívod mert azt mindenhol kérik. Évek óta ki akarsz menni, 1-2?

Egyébként, beírod, google-ba japán tanulás és keresgélsz...japánpercek, japánszótár.hu ezek amik érdemesek...

2012. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2012. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Dekiru 1, 2 japán nyelvkönyv :)
2012. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!