Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik jobb nyelviskolába...

Melyik jobb nyelviskolába jelentkezni, vagy magántanárt fogadni? További infó lent

Figyelt kérdés
Az iskolában is tanulok angol nyelvet, de nyáron el szeretnék menni középfokú nyelvvizsgázni.
2012. ápr. 7. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen típus vagy. Nekem a csoportos nyelvtanulás sose működött, mert én tanultam a leggyorsabban, ezért soha nem szólítottak fel, hogy én úgyis tudom, de mivel nem volt számonkérés, először unatkoztam, majd ellustultam, aztán nem tanultam, végül be se mentem. A tanár meg olyan tempóban halad, ha egyedül vagy, ami pont megfelelő. Viszont jóval többe kerül, mint egy tanfolyam.
2012. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

magántanár.

én sajna bebuktam a nyelvsulit,pedig program szerint voltam és készítve és minden órára megfelelően készültem.

bár mostanság van egy olyan érzésem,hogy nyelvvizsgán csak azért is elhuznak,,hogy fizess.

2012. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva volt, mint az előző válaszolónak. A magántanárral való tanulás nem jött be, így elsőre nem is sikerült a nyelvvizsgám, viszont a csoportos igen. De szerintem az olyan jó, ahol max. 6-7-en vannak.
2012. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kombinálva. Magántanár, mert a te tempód szerint megy, csoportos, mert jobb több emberrel kommunikálni, esetleg akár versengeni, mint csak mindig a tanároddal.
2012. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan magántanárként írok, aki tanított nyelvsuliban is sokáig.


Azt tapasztaltam, hogy a csoportban nem lehet olyan jól haladni, mert mindenki más tudással rendelkezik, mindenkinek más kérdése van, amit egyenként végig kell beszélni. Ellenben a magántanár csak veled foglalkozik, ahogy mások is mondták. Persze magántanárok között is vannak kevésbé jók meg jobbak is.


A kisebb csoport(max 4 fő) még emberi, azzal még lehet haladni, de pl. volt 15 fős csoportom is, na az kész... Alapból annyira vegyes volt a társaság, hogy akadt, aki nullán állt, volt, aki meg már majdnem 2 tankönyvet átvett előzőleg. Persze ez nem a diákok hibája, hanem a nyelvsulié, aki pénzéhségből minél több csoportot akar összerakni, és nem érdekli, hogy azok meg nem egy csoportba illenének tudás alapján.


Csoportban tényleg olcsóbb, de ott megvan az a veszély, hogy befizeted a tanfolyamot, aztán menetközben kiderül, hogy felkészületlen a tanár, akit kiutaltak a csoportodhoz (mert nem te választasz), vagy neked nem jó mégsem az a fix időpont, és hiába hagynád ott, nem kapod vissza a pénzt. A magántanárt ellenben annyi óráért fizeted ki, amennyit letanított, és ha nem jön be, simán kereshetsz másikat, vagy ha az időpont nem jó, át lehet szervezni.

2012. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!