Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kéne egy kis segítség! :/...

Kéne egy kis segítség! :/ Németből nyelvvizsgázok Telcen középfokon vasárnap, de egy tételem sincs meg. Valaki nem tudná elküldeni? :/ Nagyon megköszönném! :D

Figyelt kérdés
Szóbeli nagyon húzós? Írásbelin a levelet mennyire veszik komolyan? Szeretném megtudni milyen nehéz ez a telc b2, Vélemények?

2012. ápr. 10. 17:03
 1/3 anonim válasza:
Szia! Én tudnék segíteni! Írtam privát üzenetet!
2012. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy lehet úgy jelentkezni nyelvvizsgára , hogy egy tételt se tudsz? Úgy vagy vele hogy próba szerencse, avagy bátraké a szerencse? Mert akkor el kell mondanom hogy egy nyelvvizsga nem ilyen kis dolog.
2012. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen tételekre gondolsz? TELC-en az öt téma közül arról beszélsz/prezentálsz, amiről akarsz, ráadásul a témák előre megvannak adva. Egyet betanulsz és kész.


A telc Deutsch B2 vizsga felépítése - részlet:


A prezentáció során a vizsgázónak be kell mutatnia az általa választott témát a másik vizsgázónak, majd legalább egy kérdésére válaszolnia is kell (kb. 2.5 perc/vizsgázó).


A prezentáció témái a következők lehetnek:

*egy könyv, amit olvasott (téma, szerző, az Ön véleménye, stb.)

vagy

*egy film, amit látott (téma, cselekmény, színészek, az Ön véleménye, stb.)

vagy

*egy utazás, amin részt vett (célja, ideje, az adott ország és lakosai, látnivalók, stb.)

vagy

*egy zenei rendezvény, amit meglátogatott (zenei irányzat, zenészek, helyszín, személyes preferenciák stb.)

vagy

*egy sportesemény, amelyen részt vett (sportág, helyszín, résztvevők, eredmények, stb.)

[link]


Én szóbelin egyedül a véleménykifejtéstől (Diskussion) tartottam (a vizsgázók az olvasott szöveg alapján kifejtik véleményüket egy adott témáról). A levelet igen komolyan veszik, könnyű bukni vele viszont a négy típusból kettőre (gyakornoki és állás) fel lehet készülni. Én pl. úgy írtam meg a levelemet, hogy el sem olvastam nagyon az utasításokat, csak megláttam, hogy Praktikum, és írtam az előre betanult sablont. Nem annyira vészes az egész, ha rendesen felkészül az ember. Nekem három hónapos felkészítő tanfolyammal egyből sikerült.

2012. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!