Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet olvassak angolul?

Milyen könyvet olvassak angolul?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van egy csomó könnyített olvasmány az Oxford jóvoltából, de hát nem tudom, azok nem valami érdekesek. Legalábbis az 1. szintről leszedtem egy könyvet és elolvastam, de nem volt valami hű de nagy szám. Úgy gondolom, hogy kb. valahol középszinten vagyok. Még nem vagyok haladó, de azért már kezdő sem. Sok szavat tudok, de egy olyan könyvet, ami nincs leegyszerűsítve nem tudnák elolvasni. Legalábbis szerintem. Tudtok ajánlani olyan könyveket, amiknek viszonylag egyszerű a nyelvezete és érdekes is?

U. i.: A Harry Potter nem érdekel, de szeretem a csajos könyveket és az olyan témájú könyveket is, mint pl. A Twilight, de sztem egy ilyen könyv is nagy falat lenne még nekem, így elsőre.

Jah, és azt a neten valahol meglehet tudni (van rá vmilyen teszt), hogy kiderítsd, pontosan milyen szinten vagy angolból?

14/L


2012. ápr. 18. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Tele van angol szintfelmérőkkel az internet.

A Karácsonyi éneknek derítsd ki az eredeti címét, és kifejezetten ajánlom a Jane Eyret ha már erősebb szinten leszel.

2012. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A Karácsonyi Éneknek tudom, Christmas Carol és azt már egyszer elolvastam egy verseny keretén belül és jó könyv, de... annyira nem, hogy még egyszer neki fussak.

A Jane Eyre című könyvről is hallottam már, de szerintem még nem tartok ott, hogy rögtön el is kezdjem olvasni, de majd később, mint ahogy te is mondtad, magasabb szinten el fogom olvasni.

2012. ápr. 18. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is kb hasonló szinten vagyok mint te. Múltkor könyvtárban ajánlottak egy Twilight-os könyvet, ilyen tesztkönyvszerű, elég egyszerű szöveggel, lényeg hogy magára a könyvre épül. Nekem nem igazán jött be, bár mondjuk az eredeti könyv sem, de ha te szereted akkor lehet tetszene.
2012. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Középfok körül olyanok megfelelőek, mint mondjuk Hemingway novellái, vagy a Brave New World, Orwell művei stb.
2012. ápr. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha tényleg szereted a csajos könyveket, ráadásul még nem vagy olyan magas szinten angolból, akkor ezt a könyvsorozatot ajánlom neked: [link]

váltakozik benne a magyar és az angol, a kevésbé ismert szavak pedig ki vannak jegyzetelve ;)

2012. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!