Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsgát szeretn...

Felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék, körülbelül középfokú szinten lehetek (80%-os középszintű érettségi). Mit ajánlotok, hol és hogyan tanulhatnám meg a legolcsóbban és leggyorsabban?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Előbb mindenképpen próbálkozz a középfokúval, szerintem. Milyen nyelvből szeretnél? És bocs, hogy ezt mondom, de a 80% nem olyan sok. Én németből tavaly simán készülés nélkül 90%-ost írtam, úgy, hogy egy szót nem tudok már németül. Leggyorsabban nyelviskolában tanulhatod meg, vannak szuperintenzív tanfolyamok, de az elég borsos az ára. Legolcsóbban meg magadtól. Remélem találsz valamit!
2009. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt a nyár, ha valóban érzed magad egy középszinten, akkor 3-4-5 hónap intenzív tanulással eljuthatsz addig, hogy megpróbáljad a felsőfokot, persze garantálni nem lehet, mindenkinek mások a képességei és a lehetőségei. Nekem csak középfokú nyelvvizsgám van, de anyukám esetét el tudom mondani. Ő 2008 májusában szerezte meg a középfokú bizonyítványt, októberben pedig már a felsőfokot is sikerült megcsípnie (minden 60% körül, de sikerült). Megjegyezném, 2,5 év alatt 0 angoltudásról jutott el idáig.

Az ő módszere az volt, hogy rengeteg (akár napi több száz) szót tanult tematikus szótárakból, a szókincse hatalmas volt, aminek köszönhetően a listening, az olvasott szövegértés és a levélírás is meglett neki, viszonylag gyengébb nyelvtan mellett. Egész nap ment itthon a BBC és minden mást angol nyelven nézett a tévében. Heti egyszer járt tanárhoz, vele a szóbeli témákról beszélgettek 1,5 órán keresztül.

Tehát, ha érzel magadban elszántságot, akkor vásárolj ajánlott könyveket és tanulj, tanulj, tanulj. És mindenképp legyen partnered, akivel gyakorolhatsz szóbelire.

Persze a "most effective" módszernek az intenzív nyelvtanfolyamokat tartom, de az nagyon költséges.

Sok sikert, minden csak azon múlik, hogy mennyire akarod. :)

2009. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Vállalj nyári munkát az adott országban..
2009. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ezen a szinten vagy, akkor minden az INPUTon múlik. Én leginkább ezt mondanám: olvasni, olvasni és olvasni, lehetőleg olyat, ami érdekel. Ha tanárhoz vagy nyelviskolába mégy, leginkább olyat válassz, ahol a szóbeli készségekre mennek rá. A beszédkészségen nagyon sokat segít, ha találsz egy anyanyelvi beszélőt, akivel tudsz beszélgetni. Hallás utáni értés fejlesztéséhez nekem az jött be, hogy a kiejtést tanulmányoztam (szakkönyvekből), és amikor filmet néztem vagy ilyesmit, arra figyeltem sokszor, hogy hogyan mondják, nem is arra, hogy mit mond. Így hamar teljesen ráállt a fülem az anyanyelvi kiejtésre, és egyre jobban értettem.

Alapjában véve mindent, amit lehet, az idegen nyelven csinálj, próbálj azon a nyelven gondolkodni, mindent fordíts le, azon nézz filmet, tévét stb., használj olyan nyelvű programokat, azon a nyelven keress információkat a neten stb. Egyszóval: célnyelvi INPUT.

2009. jún. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
na hogy sikerült?
2010. okt. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!