Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia vagy a portugál...

A francia vagy a portugál nyelv a nehezebb?

Figyelt kérdés
Légyszi kíméljetek a "Minden nyelv ugyanolyan nehéz.." dumától, mert ez nem igaz. Személyes tapasztalat. Thx.
2009. okt. 13. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a francia.

mondom ezt úgy, hogy egyikhez sincs közöm. az állításomat arra alapozom, hogy annyit tudok a franciáról, hogy a nyelvtan nehéz, a kiejtés még inkább, meg sose úgy kell kimondani egy szót,ahogy az le van írva. egyébként nagyon szép nyelv.

a portugált állítólag spanyol nyelv után könnyű megtanulni, tehát hasonlít a spanyolra, ami biztos könnyebb a franciánál, már ha a kiejtés nézzük,akkor is, a latin nyelvek szép dallamosak.

tehát szerintem a portugál könnyebb, viszont a francia nagyon szép nyelv.

2009. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nyelvtanilag ugyanaz a kettő, de kiejtésben a francia nehezebb, a portugál kiejtése meg nagyon hasonlít a románéhoz, innen értem azt, és személy szerint a portugál jobban is tetszik .
2009. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A portugál kiejtése nehezebb, de amúgy hasonló nehézségű a 2 nyelv.
2009. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. okt. 18. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom elmondani, hogy a francia szabályszerű. A portugált nem ismerem. A franciában is van rengeteg kivétek, de ami nem kivétel az szabályszerű!
2013. szept. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!