Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyibe kerülnek a legdrágább...

Mennyibe kerülnek a legdrágább privát nyelvórák?

Figyelt kérdés

Mondjuk Budán, jómódú nyelvtanulóktól mit kérnek egy angol vagy németóráért? (60 vagy 45 perc?) És gyerek korrepetálásáért nyelvből?

Tényleg a legdrágábbakra vagyok kíváncsi, amiről tudtok, és hogy mit tud az a tanár annyi pénzért.



2012. ápr. 24. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
24.000 forintot kérek egy 45 perces szaknyelvi angol óráért.
2012. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Uff... erre nem számítottam... Milyen szaknyelv? És van, aki igénybe veszi a szolgálataidat ennyiért?
2012. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már le sem merem írni, hogy a 3600 / 60 percet drágának tartom...
2012. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a 24ezer forint gondolom vicc :) még anyanyelvi tanár sem kér ennyi pénzt.


A legdrágább, amit én láttam az 5-6ezer forint volt. Ő rendes anyanyelvi tanár volt, meg voltak könyvei, amiből tanulni lehet.

Én most Pécsett fogok járni egy olasz nyelvtanárhoz, ő 1500-at kér 45 percért. Szinte keveslem, ahhoz képest, hogy élt is kinn Olaszországban és 13 éves tapasztalattal rendelkezik. Szerintem ezek nagyon fontos dolgok egy nyelvtanárnál, hányszor látni olyat, hogy a "tanár" kijön az egyetemről, soha életében még célnyelvi országban nem járt, épp hogy csak beszélni a nyelvet és akkor elkér 2500-at 3000-et egy óráért. Én kifizetem a drágát, ha az minőség.

2012. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt válogathatsz, bár a 24.000.- Ft-ot egyik sem éri el.

[link]

2012. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm 5ezerért vállal 45 percet. Igaz rendes angoltanár, de nem nagyon járt még angol nyelvterületen és elég vontatottan tanít, direkt lassítja az órákat. Szerintem ez már drága és ráadásul rossz minőségű nyelvóra. Szerintem még a 3ezer is sok, bár ha az illetőnek tényleg van tapasztalata és nagyon jól tanít, akkor talán megéri. Én 60 percért fizettem 2ezert egy olyan magántanárnak, aki igaz épp tanár nem volt, de 10 évet élt kint. ismerek anyanyelvű némettanárt, ő is csak 3500-at kér 45 percért.
2012. jún. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy jó kedves ismerős rokon szerintem ingyen is megtanítaná.
2012. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 webnyelv ***** válasza:

4. Nem feltétlen attól lesz jó tanár valaki, hogy volt kint a célnyelvi országban!

Nyelvvizsgán a nyelvtant követelik meg elsősorban (persze beszélni is tudni kell, de azt se tudja a tanár jobban megtanítani attól, ha már volt kint), azt kell jól tudni elmagyarázni és begyakoroltatni többek között. Beszélni is egész jól meg lehet tanulni akkor is, ha a tanár nem volt még kint.


A kérdésre válaszolva, én is max. 3600 körülit láttam. Biztos van többért is.

2012. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam nincs olyan, hogy 'mennyi egy nyelvóra'. Mi a feladat? Ha bemész egy autószalonba autót venni, akkor is megkérdezik, hogy melyiket szeretnéd. Még a kenyerek között is van különbség.


Van egy minimum ár, ami alatt nem éri meg a munkát, illetve nagyon meggondolom, hogy áldozok-e az időmből és ezzel azt kockáztatom, hogy egy jobban fizető ügyfelet, diákot nem tudok fogadni. Van happy hours is, de ha valaki megkeres, akkor kérdésekre kell válaszolnia, amely alapján megbecsülöm, hogy ez mennyit ér.


1 fő esetén a 90 perces óra minimum 6 ezer Ft, ha ketten vannak akkor 7 ezer. Ettől lefelé nem térek el. Az árat módosíthatja a helyszín, az időpont, szakmai anyag, vagy az, hogy olyat kér, amelyet rajtam kívül nem sokan tudnak.


Végzett angolnyelv tanár és közgazdász vagyok, 15 éves gyakorlattal.


Remélem segítettem.


A.

2012. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!