Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a spanyol...

Mennyire nehéz a spanyol nyelv? Segítene, hogy viszonylag jól tudok angolul?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 23:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez engem is érdekelne, hogy az angol nyelvtudás (esetemben C1) mennyit segít valójában? :)
2012. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy a nyelvtan hasonló mint az angolba:)
2012. ápr. 28. 09:18
 3/18 anonim ***** válasza:

Éppen most néztem, hogy az igeidők használata és képzése hasonlítanak. Pl. folyamatos jelen: létige + gerundium, stb. :)


Te egyedül szeretnél spanyolt tanulni?

2012. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem.:) most készülök angol középfokúra, ha az meg van utána szeretnék, tanárral. Most vagyok gimibe 2.as, ha sikerül 5. év végén az érettségi felsőfokút kapok.:) addig fel lehetne fejleszteni a spanyolt középfokig?:)
2012. ápr. 28. 09:52
 5/18 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért éppen a spanyolra esett a választásod második idegennyelvként?


Nekem az a 3. lesz majd. :)

2012. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Németet tanulok a suliba de nem nagy sikerrel, esélytelen, hogy abból lesz valami... Olasszal még általánosba próbálkoztam de az akkori tanárunk elvette tőle a kedvemet, oroszon is gondolkoztam, de az a sok más betű durva nekem, pedig tudom, hogy érdemes lenne...

Spanyolországba még régebben voltam és azóta is visszavágyok.:D szívesen élnék is ott ha nem is véglegesen, de egy ideig:)

2012. ápr. 28. 10:23
 7/18 anonim ***** válasza:

Jaaaj, a németet ne is említsd! :D

Annak idején én is angolt és németet tanultam gimnáziumban.

De az akkori némettanárom elvette tőle a kedvem.


Én most egyedül tanulok itthon franciát, és azután kezdem majd a spanyolt is.

2012. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Francián is gondolkoztam de eddig azt hallottam, hogy nagyon nehéz:)
2012. ápr. 28. 10:52
 9/18 anonim válasza:

3 éve tanulok spanyolt két tannyelvű gimiben, most kb. B2es szinten vagyok, angolból pedig most szereztem középfokú nyelvvizsgát, de azt tudom mondani, hogy nincs lényegi összefüggés a kettő között. Persze vannak latin eredetű szavak, amiket ha tudsz az egyik nyelven, megérted a másikon is, ebben az esetben nem hátrány az angoltudás.

A spanyol nehézsége hát....a nyelvtan bonyolultabb az angolénál, természetesen, illetve számomra az okoz némi nehézséget, hogy a nemeket, az ige ragozását, az igeidőt, mindent egyeztetni kell és így nem könnyű folyamatosan beszélni. Szerintem olyan közepes nehézségű. Az angol nekem könnyebb, de ez személyfüggő. (amúgy eddig könyökből jött a spanyol, nagyon élveztem is, most ahogy komolyodik a szint és ezzel együtt az elvárás, valami megváltozott és nehezebben megy, itt jöttem rá, hogy valójában nem is olyan könnyű, mint amilyennek látszik).

2012. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha "viszonylag jól" tudsz angolul, akkor először is tanulj meg jól angolul, azzal többet érsz.


Mivel a német sokkal hasznosabb, mint a spanyol (kb. 20-szor annyi állásajánlatot lehet találni németre, mint spanyolra), ezért több értelme lenne a német tanulását folytatnod, noha a német valóban nehéz.


A francia nem lényegesen nehezebb a spanyolnál, így ha mégis ragaszkodsz egy harmadik nyelv elkezdéséhez, akkor a franciát javaslom, ha valami könnyűt akarsz tanulni. Franciából is 3-4-szer annyi az állásajánlat, mint spanyolból.


Ha mégis mániákusan ragaszkodsz a spanyolhoz, akkor persze tény, hogy annak a tanulását az angol ismerete megkönnyíti, mivel, különösen akkor, ha magas szinten tudsz angolul (tehát minimum felsőfokon), akkor már jelentős latin szókincsed van, ami alapján a spanyol szavak jelentős része ismerős lesz. Ez persze a franciával méginkább így van.


A spanyol nyelvtan erősen hasonlít az angolra, a spanyol nyelvtanban ugyanis az egyetlen említésre méltóan összetett rész az igeidők, igemódok, igenemek stb. rendszere, ami angol előképzettséggel pillanatok alatt megérthető. Ez persze a franciára is igaz. Ha viszont most még csak középfokon küzdesz az angollal, akkor a spanyol igerendszer "egyszerűsége" nem lesz számodra annyira nyilvánvaló. Az angolnál valamivel bonyolultabb rendszerről van szó.


"Spanyolországba még régebben voltam és azóta is visszavágyok.:D szívesen élnék is ott"


Hát van is benne perspektíva, most éppen 24,4% a munkanélküliség (fiatalok körében 50% felett) és a neheze még csak ezután jön. Nem valószínű, hogy majd te, a külföldi fogsz ott fényes karriert befutni.

2012. ápr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!