Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ORIGO alapfokú szóbeli nyelvvi...

ORIGO alapfokú szóbeli nyelvvizsga milyen nehéz?

Figyelt kérdés
angolból megyek jövőhéten és nagyon izgulok! hogyan pontoznak?

2012. máj. 6. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Én voltam alapfokú angolon az Origónál.Azóta középfokúm is megvan.,,C" típusú.Nekem az alapfokú szóbeli részére 2x kellett mennem,mert először elbuktam a magnót,habár szerintem az nehéz volt.Másodjára sikerült.Főleg a magnót szokták benehezíteni.8 pont a minimum.A ,,társalgásnál" ahogy beszélgetni kell a vizsgáztatóval,ott ugye 3 rész van.Itt külön pontozzák a beszédkészséget,külön a képleírást,és a szituációt.Szerintem a szituációba az a nehezebb hogy rögtön kell beszélned,szóval eléd teszik a papírt,és benne kell hogy legyen a fejedben.Ilyenkor érdemes színesítened a beszédet,akár hivatalosabb,akár hétköznapos témáról van szó.Például ,,In addition,All in all,Despite of that..stb."Mikor én voltam,akkor a többi vizsgázók mondták,hogy náluk úgy kezdték,hogy kérdezegették őket,hogy meséljenek magukról.Előfordulhat könnyen egy ilyen is.A képleírásnál 2 kép van,nekem olyan is volt hogy egyik se lett túl könnyű,de összeszedtem amit tudtam.Úgy szokták amúgy csinálni,hogy egyik témáról áttérnek a másikra.Például ha vásárlás van egy képen,akkor elkezdesz beszélni a vásárlásnál,megkérdezhetik hol szoktál vásárolni meg hasonlókat,de ha mondod pl hogy az az egyik kedvenc időtöltésed akkor áttérnek a ,,szabadidő,hobbi"témára.Illetve az értékeléshez még hadd írjam le:a magnó az összesen 20 pont.Nyelvhelyesség 10 pont,Szókincs:10 pont(ide jól jöhetnek a kifejezések amiket mondtam),az irányított beszélgetés,mikor beszélgetsz:az 10 pont,illetve mellette a képleírás és a szituáció külön-külön 5-5 pontot ér.

Remélem segítettem:)Sikeres vizsgázást!:)

2012. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
első vagyok:azt hogy megvan a középfokú vizsgám is,azt azért írtam,mert az Origónál ha megcsinálod az alapfokút,mint most,akkor a középfokúra már könnyebb lesz készülni,csak az alapfokúra kell tanulni alaposan.Mondjuk nem tudom középfokúzni akarsz-e.
2012. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
elég jól sikerült!:) köszönöm a segítséget. már csak a magnós eredményre várok:)
2012. máj. 8. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az Euro B1 alapfokú nyelvvizsga részei és a feladatok részletes leírása ...vizsgázó egy magyarul és egy angolul/németül beszélő párbeszédét hallja magnóról"-

Na ez a legnehezebb rész (magnó)

2013. febr. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyira nem nehéz
2013. febr. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem (jól) sikerült
2013. febr. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában rendesek
2013. febr. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!