Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ugye semmit nem ér egy alapfok...

Ugye semmit nem ér egy alapfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Az iskolánkban van egy ún. "tehetség gondozó" óra heti 3x, ami felkészít minket az alapfokú nyelvvizsgára. De én így, majdcsak a vége fele feleszméltem, hogy hoppácska, minek ez, mikor semmit nem tudok vele kezdeni a jövőben, ráadásul jó drága, valamint a továbbtanulásomban szerepel az angol, így érettségire a felsőfokúm is meglesz (ha sikeresen vizsgázom persze). Viszont a tanár azt mondta, hogy a szóbeli rész kötelező, az írásbeli nem. Még nem mondtam neki, hogy nem akarom letenni, de ideje lesz. Tudom magamról, hogy tudok alapfokon társalogni (az angol szóbeli eredményeim ezt mutatják), és ezt általában a tanárom úgy említi, hogy "szintfelmérő". Semmit nem erőltethet rám, ha nem akarom. 14/L
2012. márc. 11. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem sokat. Igazából a középfokúért is csak többletpont jár, meg kell a diplomához, meg egy szép papír. De ott is a tudás a fontos. Alapfok nem igazán hasznosítható...
2012. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ráadásul a középfokot már 9. év végén le is tehetem. Úgyhogy 1 év már nem számít szerintem :)
2012. márc. 11. 19:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag a család megengedheti magának, próbáld meg az alapfokút:

- Kapsz egy kis vizsgarutint, ami 14 évesen még nincs.

- Kapsz egy kis sikerélményt, ami plussz erőt fog adni.

- Nem kell lenézni az alapfokút, mert megközelítően 2.000 szavas aktív szókincs és az alap nyelvtan ismerete az alapfoknál is szükséges.

- Nem csak a tanáraidtól, hanem vizsgaközponttól is kapsz visszacsatolást a tudásodról.

2012. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Általános végén én is tettem alapfokút több osztálytársammal együtt. Volt aki kéttannyelvűben folytatta tovább, ő értelemszerűen érettségi előtt megszerezte a felsőfokút, az érettségivel a középfokút is, de nem bánt meg semmit.

Van időd letenni még bármelyiket és ahogy írták is előttem, kérod nem származik belőle, tapasztalatot nyersz, sikerélményt, és valljuk be, talán még tanulsz is belőle ha csak 1 szót vagy kifejezést, az is valami.

Tény, hogy nem olcsó, így ha anyagilag probléma otthon, ezzel megindokolhatod a tanárodnál...

2012. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%

hmm én a te korodban már euroközépfokot letettem.p , de ha vársz 15éves korodig akkor követheted a példám egy 95% angol érettségivel középszinten muahahahah


amúgy semmit nem ér IELTS,TOEFL,ESOL(Cambridge) ezek amik érnek is valamit és nagyobb nívójuk van és nem csak papírok , de ténykérdés hogy a nagy olajcégekhez akarsz menni dolgozni azért nem babra mennek

2012. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokat ér. Egyrészt egyetemi felvételinél pontot ér, másrészt kimeneti követelmény lehet egyetemen és doktori iskolában (pl. PhD címhez felsőfokú + alapfokú nyelvvizsga elvárás). Harmadrészt ha elmész nyelvvizsgázni, megtanulod, milyen egy vizsga. Sőt, ha sikerül a vizsga, akkor tudod, hogy a középfokú vizsgáig már megtetted az út nagy részét. Az önbizalmadnak sem árt egy vizsgabizonyítvány, és a szüleid is biztosan szívesen mutogatják majd a következő családi ebéden a rokonoknak.
2012. márc. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hm most megjött a kedvem :D Origo nyelvvizsga központról mi a véleményetek? Ott lesz a vizsga. Köszi mindenkitől az értelmes, és részletes választ!:):)
2012. márc. 12. 19:26
 8/12 amarill ***** válasza:
Jó az Origo
2013. febr. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 amarill ***** válasza:
Tök jó
2013. febr. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Talán a magnós rész ami kicsit

kevésbé egyszerű

2013. febr. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!