Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pénteken megyek középfokú...

Pénteken megyek középfokú ORIGO-s szóbelire, a Debreceni Nyelviskolába. Akik mostanában voltak, azoknak hogy ment, mire figyeljek oda nagyon?

Figyelt kérdés
A legjobb az lenne ha a Debreceni Nyelviskola által szervezettről írnátok, de mindenre nyitott vagyok ami egy origo-s szóbelivel kapocsolatos :)) Köszi.
2012. máj. 7. 17:25
 1/6 anonim válasza:

Én ősszel voltam Origós szóbelin, amennyire izgultam, annyira nem volt nagyon nehéz az egész. Az elején kihúzatják a képet és a szituációt, utána egy kis bemutatkozás, mesélsz magadról egy kicsit. Majd jönnek a feladatok, el kell mondani mit látsz a képen, és azzal kapcsolatban lesznek kérdések még, amiknek általában nagy része rád vonatkozik, hiszen az egész középfokú nyelvvizsga "énközpontú". A lényeg az, hogy ne állj le a beszédben, ne gondolkodj, mert abból úgy jön le, hogy nem tudod. Ha úgy gondolod, hogy nincs több mondanivalód, szépen lezárod. A szituációsnál hasonló elvek követendőek, és ott legyél kreatív! Nekem például elég gagyi szitum volt, egy barátomnál vagyok hétvégén és szervezett nekem programokat, de nekem egyik se tetszik, és ajánljak mást, és magyarázzam el miért. Szóval meg tudnak szivatni, de nem vészes, ha gondolkodsz, nagyon frappánsat össze lehet hozni. A magnó sem vészes, habár nekem az valamiért éppen hogy csak sikerült, háromszori meghallgatás van, a kérdések magyarul vannak feltéve ÉS MAGYARUL KELL VÁLASZOLNI IS!! Három meghallgatás után én leírtam szinte mindent, és mégis 20/12 pont lett, ami pont 60%, jól le is húzta az egészet, azt hittem legalább 80% fölött lesz az össz, de 72% lett. Végülis a lényeg az, hogy meglegyen. Ne izguld túl, a 60%-ot egy ilyenen gyerekjáték teljesíteni ha rendesen felkészültél. Remélem segíettem.


Danny (16/F)

2012. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon várom már, nagyon durván izgulok, de én is gy vagyok, hogy a 60%-ot meglehet ütni, csak a magnón izgulok. Na majd holnap jön az élménybeszámoló :))
2012. máj. 10. 22:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy van, hogy az EGÉSZNEK kell összesen 60%-nak lennie, és KÉSZSÉGENKÉNT 40%-nak legalább. Úgy hogy simán megütötted, mivel 8 pont a minimum.
2012. máj. 10. 22:48
 4/6 A kérdező kommentje:
86% :)))
2012. máj. 11. 21:08
 5/6 anonim válasza:
Gratulálok! :)
2012. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írásbeli(?)!


Már megvolt(?)

2013. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!