Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik német írásbeli nyelvviz...

Melyik német írásbeli nyelvvizsga a legkönnyebb (B2)?

Figyelt kérdés

A TELC szóbelim már megvan,de az írásbelin katasztrófa a levélírás,nagyon kevés volt az a 30 perc!!

Milyen írásbeli nyelvvizsgát ajánlanátok,ami viszonylag könnyű,és minden feladattípusra elég időt adnak?

Köszi :)



2012. máj. 13. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:
ÖSD. Viszont szerintem azt nem tudod párosítani semmilyen más nyelvvizsgával. Úgyhogy újra le kell tenni a szóbelit is , ha ezt választod.
2012. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden akkreditált nyelvvizsga párosítható egy másik akkreditálttal. A listát megtalálod a www.nyak.hu oldalon


Az ÖSD is és a TELC is akkreditált (államilag elfogadott) tehát párosíthatóak, sikeres vizsgák esetén egynyelvű vizsgát kapsz, mert mindkettő egynyelvű vizsga (nem tartalmaz fordítást)


Nekem személy szerint szimpatikusabbak az egynyelvűek, amelyek nem tartalmaznak fordítsi feladatot, könnyebb rájuk felkészülni. Ilyen az TELC, ÖSD, Geothe, ECL, EURO, Pannon.

Mind más, csinálj mintafeladatokat, abból látod majd melyik vizsgarendszer típusfeladatai fekszenek neked, és arra készülj fel.

2012. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wincho válasza:
Nekem is a szóbelim lett meg, az írásbelin a levéllel szúrtam el szerintem, mert csak 5 pont kellett volna, amit a levéllel simán megcsinálhattam volna :( de én maradok a Telc-nél, szerintem ez egész könnyű, annyi, hogy kicsit gyarapítom a szókincsemet, meg a levelet, mert a többi egész jól ment! :) de szerintem egyén függő, kinek melyik a legkönnyebb, próbáld meg a többi fajta nyelvvizsgát, és akkor eldöntheted, melyik fekszik a legjobban :)
2012. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!