Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért "I was born in Budapest"...

Miért "I was born in Budapest"? Milyen igeidő ez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Sima múlt idő.


Csak hogy ez egy passzív mondat.


Angolban nincs ige arra, hogy "születni", csak arra, hogy "szülni". Ha azt akarod mondani, hogy "Megszülettem", akkor azt mondod, hogy "Meglettem szülve".


To bear -> to be born (passzív alak) -> was born (sima múlt idő).


Ha nem ismered a passzívot, akkor csak azt jegyezd meg, hogy összetett ige a "születni", méghozzá "to be born", és a be-t ragozzuk.

2012. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A birth (born) nem ige az angolban, hanem melléknév (vagy más). Szóval nem született, hanem "születve volt". Csak igeként fordítjuk.


(Olyan mint a "late", az sem ige. Nem "kések", hanem "késő vagyok", stb.

2012. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű múlt szenvedő szerkezet...
2012. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azert, mert passziv szerkezet; "to be born" (szoszerint kb azt jelenti, hogy "ki lettem hordva"). Past simple igeido.
2012. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ismerem a szenvedőt, így már logikus :D köszönöm szépen a válaszokat :D
2012. máj. 16. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem "születve volt", hanem "szülve volt".

Mellesleg magyarban egészen pontosan ugyanezt jelenti a "született", ugyanebben a nyelvtani szerkezetben, csak már senki nem veszi észre, mert a hozzá tartozó igeképzés elég jól kiveszett, és ez a szó meg ittmaradt, és nem szoktunk belegondolni az etimológiájába.

2012. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szenvedőbe csak tárgyas igét lehet tenni, vagy nem? tehát nem tehetem szenvedőbe a nem tárgyas igéket irja kis angol nyelvtan mint pl, "elmentem, megjöttem, rohantam mert nem tudsz hozzájuk tárgyat tenni.

A szótár szerint ez egy kifejezés born / be : megszületik

2016. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szűlve voltam
2016. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!