Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » H mondjuk azt németül h pl a...

H mondjuk azt németül h pl a panziónál letérni, a benzinkútnál megállni, az xy hotelon túlemnni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Bei der Pension abbiegen,

an der Tankstelle anhalten,

am Hotel xy vorbeifahren

2012. máj. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én végig bei-lyal csinálnám
2012. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálom elmondani, miért és hol kell a "bei" az említett példákban.

Az első mondatban te is "bei"-t írtál volna, mert valahol a panzió közelében, mellett van egy út, ahol le lehet térni. Tehát ez jó.

A "Tankstelle" egy kicsit más helyzet, mert ott nem arról van szó, legalábbis ebből az árva mondatból egyértelműen az derül ki, hogy nem mellette, hanem a benzinkútnál, gondolom tankolás céljából, ezért írtam az "an der T."-t. Ha az út valahol a benzinkútnál érne véget, akkor jó lenne itt is a "bei". Vagy volna a benzinkútnál mondjuk egy motel, vagy étterem, akkor is jó lenne a "bei".

Más a helyzet a "valami mellett elmenni", valamin túlmenni esetben. ITT IGEVONZATRÓL VAN SZÓ. Ha megnézed a szótárban a "valami mellett elmenni" igét, azaz a "vorbeifahren"-t akkor meglátod hogy annak a vonzata "an + ré. eset". Tehát: "am Hotel vorbeifahren, vorbeigehen, vagy vorbeikommen".

Lehet ilyen is "vorbeifahren BEI..." de ez mást jelent!!

Mondjuk a következőt: Itt tilos elmenni ez előtt az épület előtt, de igen ROSSZ IDŐ ESETÉN(mellett) azért el szoktunk menni mellette. Itt alkotok neked egy mondatot: "rossz idő esetén a szálloda mellett megyünk el." - "BEI SCHLECHTEM WETTER fahren wir am Hotel vorbei."

Tehát "vorbeifahren bei schlechtem Wetter....." nem azt jelenti, hogy valami mellett el..., hanem a külső körülményeket.

Ha viszont városnévről van szó, akkor MINDIG "BEI". Mondjuk "Versailles liegt bei Paris." - és nem "neben Paris!

Üdvözlet: Suzana Guoth

2012. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!