Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes elkezde...

Melyik nyelvet érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 7.-es vagyok, angolt tanulok, 9.-ben (a sulim 12 osztályos és valószínűleg maradok itt 12.-ig)kötelező lessz a 2. nyelv tanulása ami lehet német,olasz, spanyol vagy a lányok által kiharcolt francia. Én kötődöm az orosz nyelvhez, és meg is lehetne oldani, hogy legyen csak a baj az, hogy a legtöbb haverom elmegy a suliból (mindenki máshova) és így nem leszünk meg kilencen, és legrosszabb esetben nem lesz megtartva a tanfolyam.


De mit érdemes egyáltalán tanulni? Érdemes megszervezni az orosz csoportot, és azt tanulni, vagy választani a meglévő nyelvek közük, és majd később elsajátítani az oroszt? És a meglévőek közül szerintetek melyik a legjobb/legérdemesebb a tanulásra?


Előre is köszi a válaszokat!



2012. máj. 17. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Német
2012. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Angol és német
2012. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Várok további válaszokat is! mert eddig elég egyhanfúan a németre szavaztak. :D
2012. máj. 17. 19:16
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Német jó, mert sok a pénzük, jól állnak, és elég sok gazdasági kapcsolatuk van a magyarokkal.


Az orosz, és francia is jó, mert kevesebben beszélik őket idehaza, tehát keresettek.


Az olasz könnyű, a spanyol meg világnyelv, mindkettő előnye, hogy nem sokan beszélik őket, de szerintem nincs akkora kereslet rájuk, mint az oroszra, vagy a franciára.

2012. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerinetem NÉMET. Először mindenképp aztán 3.-nak jöhet majd az orosz. A német Magyarországon majdnem olyan alap, mint az angol. Igaz, hogy először egy középfokú szintig nehéz és bonyolult, de utánna könnyű lesz. ez tapasztalat. A német egy szép nyelv , bár sokaknak undorító. Szerintem nagyon hasznos az angol mellett. Mondjuk az igaz, hogy az angolt amikor elkezdi az ember nagyon gyorsan halad és 2-3 hónap után elboldogul az utcán. A német eleje nagyon nyögvenyelős, úgy érzi az ember, hogy semmire sem megy. de kitartónak kell lenni és megjön az eredmény. Remélem segítettem.
2012. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és még mindig jöhetnek a vélemények/válaszok! :D


Utolsó válaszoló:

Igen, igazad van, az angollal még 1 évben nem nyagon, de az alsó tagozat folyamán megszerzed azt az alapfokú tudást ami az utcán kell. Aztán jön a feketeleves: az igeidők, ami főleg (a mi sulinkban) a 7.-es tananyag része, ilyenkor összegzik az egészet, és év végén ott a vizsga.

Aztmondják elég nehéz, ráadásul én elkövettem azt a hibát, hogy a legfontosabb részeket elhülyéskedtem, így most haveroktól jön a segítség a tanulásban :D

2012. máj. 17. 20:29
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Üdv!

Szerintem mindenképpen a németet válaszd! Az angol után ez a legbeszéltebb és legfontosabb nyelv Európában. Én most vagyok 9.-es, azaz 0.-os nyelvi előkészítős németen. Lassan 7 éve tanulom az angolt és a németet egyszerre. A némettel eddig sose volt gondom, imádom a logikáját, de ahogy beszélnek, az vmi undorító a fülemnek. Mindenesetre én is sokat hallom/hallottam, hogy már az elején milyen nehéz, de nekem sosem volt az, mindig is nagyon könnyen ment. Az angol is nagyon könnyen indult. Amíg diszkrétebben tanultuk a magántanárommal az igeidőket, minden hawaii volt. Most viszont előjött a befejezett jelen és a befejezett jelen, rájöttem, hogy ez igen, ez már valami. Értem én, össze tudok rakni egy komplett mondatot vele, de hogy mikor használom melyiket, itt a bibi...Ja, és még 5 igeidő hátra van...

Na a kis kitérő után: mindenképp németet tanuld. Utána jöhet az orosz, vagy bármilyen nyelv, ami tetszik. Jómagam nagy nyelvbolond vahyok, szabadidőmben hobbiként angol/német mellett japánt tanulok. De annyi nyelvet szeretnék tudni, amennyi belém fér :) Az oroszt mindenképp, imádom!

2012. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Német vagy orosz. Ha végül mindkettő kiesik, akkor francia. A spanyolt és különösen az olaszt kerüld.
2012. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönök ismét minden választ!
2012. máj. 18. 20:03
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
kínai
2012. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!