Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes egyetemen egy teljesen...

Érdemes egyetemen egy teljesen új nyelvet elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés

Angolt tanultam eddig általános iskolától kezdve egészen érettségiig. Nem vagyok büszke rá, de azután lett egy 42%-os angol érettségim. Azután egy 2 éves okj-s képzést végeztem el, amivel csak annyi a gond, hogy egyáltalán nem volt angol óránk. Így sokat is felejtettem. Meg valahogy el is ment a kedvem az angol tanulásától, valahogy úgy érzem teljesen az elejétől kellene kezdenem. Nem is szaporítom tovább a szót... szóval kurzusfelvételeknél megláttam, hogy vannak kezdő csoportok spanyolból, meg mindenféle nyelvből. Spanyolt például szívesen tanulnék. De érdemes belekezdeni? Fogok tudni nyelvvizsgázni majd kb. 3 éven belül?

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!


2010. szept. 2. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapaszatlatom alapján nagyon gyér az egyetemi-főiskolás nyelvoktatás, én nem kezdenék teljesen új nyelvet, hacsak nincs pénzed-energiád külön tanárhoz járni.
2010. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mit tanácsolsz? Próbáljak meg egy újrakezdő angol kurzust felvenni?
2010. szept. 2. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a nyelvérzéked, akkor szerintem kezdj bele a spanyolba, legfeljebb kell majd valami pluszköltség plusz könyvekre vagy néha tanárra. Én most kihagyok egy évet, és melózni akarok, közben pedig magamtól megtanulni spanyolul. Azt mondják, aki szereti a nyelveket, annak könnyen is megy. Szerintem kezdj bele, és egy középfokút talán meg fogsz tudni csinálni három év múlva, nekem angolból három és fél év alatt sikerült úgy megtanulnom, hogy egy átlagosan 75%-ot elértem a középfokú nyelvvizsgán, és annyira nem szaggattam sosem az istrángot. :D
2010. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha már tanultál angolt, és mégis azt akarod folytatni, akkor ne újrakezdőt. Ne félj, amit elfelejtettél, pár gyakorlással teli óra után vissza fogod kapni, legalábbis egy részét. Az többet megjegyez, mint hiszed. :D Nézz sok angol filmet felirattal!
2010. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok - szerintem se a kezdő angolt vedd fel, hidd el vissza fognak jönni az alapok! Persze , akinek jó a nyelvérzéke, az vállalkozhat új nyelvre, csak gondoltam a kérdező nem ezek közé tartozik ( velem együtt) , ha ennyi év után sem megy az angol.
2010. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én általánosban németet tanultam, középsuliban angolt. Németből alig maradt valami, de mikor újra láttam a dolgokat felidéződtek. Szerintem jó lenne, ha felelevenítenéd az angolt is, és akár a spanyolt is elkezdheted. Neten, könyvtárban rengeteg segédanyag van. Én nekem megy az angol, a németet most frissítem, és elkezdtem az oroszt is. Majd elválik, melyik az amelyikkel gyorsabban haladsz. Lehet a spanyol nagyon menni fog. :) Kitartás, meglehet a nyelvvizsga, csak légy szorgalmas, érdeklődő! Minden új nyelvet megéri tanulni.
2010. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Addig-addig húztam az időt, amíg elfogytak a helyek :/ Az ugye nem gond, ha nem veszek fel az első félévben nyelvi órát?
2010. szept. 2. 22:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy azt hiszem nincs jó nyelvérzékem. Hisz, már jópár éve tanulom, el kellett volna jutnom nyelvvizsgázni, most meg egy egyszerű angol órától félek. Mi lesz, ha meg kell szólalnom, nem jut eszembe, oltári nagy hülyeséget mondok, béna a kiejtésem... stb. Vagy ez már hiszti? :S
2010. szept. 2. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!