Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy juthatnék el középtől...

Hogy juthatnék el középtől felsőfokig egyedül?

Figyelt kérdés
angol nyelvről van szó :)

2012. máj. 18. 12:49
 1/9 Vree ***** válasza:

Olvasás, olvasás, olvasás.


Nekem így sikerült.

2012. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt hogy csináltad?mikor nézted meg az ismeretlen szavak jelentését?közbe elég macerás, vagy rájössz magadtól? bocsi ha hülye kérdés :D
2012. máj. 18. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Olvasni kell (sokat, és értelmes dolgokat), és minden új szót kiírni, majd külön is tanulgatni őket. Ha ezt nem csinálod, akkor megrekedsz a fejlődésben, mert ezen a szinten az embert már nem nagyon zavarja a lényeg megértésében, ha oldalanként 2-3 szót nem ismer.
2012. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"közbe elég macerás, vagy rájössz magadtól?"


A középfok kb. az a szint, amikor az ember már rájön a legtöbb ismeretlen szó jelentésére, ha a szövegkörnyezet amúgy nem teljesen idegen. Épp ez a veszély, mert ez ellustíthat.

2012. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért!


Miket érdemes olvasni? Napi hírek, újságcikkek (BBC, Daily News, The Sun...), pletyka- / női lapok (Glamour, Joy, Cosmopolitan...), vagy esetleg blogok, naplók, tini story-k?

Vagy jobb egy magyarul már elolvasott könyv idegen nyelvű változata? (mindenkinek a saját érdeklődésének megfelelően) vagy bökés szerűen angol könyv? Könnyített olvasmány vagy mindegy?


Köszönöm! :)

2012. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:

Én soha nem szótáraztam túl veszettül, tanulós kiírást meg pláne nem csináltam. Annyit tettem hogy elkezdtem nézni/olvasni könyvsorozatokat ugyanattól a szerzőtől. Ha olyan anyagokat nézel/olvasol amik hasonló témáról szólnak, vagy olyan szerzőt akinek ugyan van plusz szókincse de még kellőképpen limitált hogy ismételje magát (és persze a beszéd/írói stílus is többnyire egyes embereknél állandó) akkor hamar rájössz hogy melyek a fontos szavak amik ismétlődnek, és még fontosabb hogy át tudsz venni egy életszerű beszéd- vagy írói stílust. Sokkal fontosab hogy megragadjanak a fejedben a jól hangzó mondatok (még ha nem is érted pontosan először hogy mit jelentenek) és hogy élvezd a tanulásukat. Ha nagyon szöget ütött a fejedbe egy szó és nem hagy nyugodni, akkor érdemes a szótárhoz nyúlni, de nem szabad percenként megszakítani miatta az olvasást. Lomb Kató (akit érdemes ismerni, mert jó könyveket írt a nyelvtanulásról) aki szintén ebben a módszerben hitt írta hogy „sokkal nagyobb baj, ha elízetlenedik kezünkben a sok megszakítástól a könyv, mint ha nem tudjuk meg, hogy kökény- vagy galagonyabokor mögül figyeli-e a detektívfelügyelő a gyilkost”.


Azonkívül a kiolvasott szótári jelentés még nem árulja el hogy milyen szókapcsolatokhoz kötődik az adott nyelvben a szó, nem segít hogy felépíts egy saját életszerű beszédstílust.


Nem kétlem hogy a kettes módszerével is lehet tanulni, de ez nekem soha nem jött be. Szerintem sokkal nagyobb a veszély, hogy az lustít el, hogy házi feladatot csinálsz az olvasásból, ahelyett hogy élvezetté tennéd.

2012. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azonkívül a kiolvasott szótári jelentés még nem árulja el hogy milyen szókapcsolatokhoz kötődik az adott nyelvben a szó"


Hát nem is szavakat kell kiírni, hanem szókapcsolatokat vagy néhány esetben teljes mondatokat. Azt hittem, ez evidens.


Ha az ember csak olvas és olvas, akkor is "ráragad" a nyelv, csak 10-20-szor annyi idő alatt, mintha tudatosan gyakorolja. Egy szó megtanulásához ugyanis 6-7 bevésés kell. Egy olyan ritka szó megtanulásához tehát, ami mondjuk minden 10 000. alkalommal fordul elő egy szövegben, 300 ezer szót kell elolvasni. Ami lassabb, mint 2 hónap alatt 6-7-szer felmondani egy kártyát.

2012. máj. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint 60 ezer szót, ami 300 ezer betű (200 oldal szöveg).
2012. máj. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21:16


"Miket érdemes olvasni? Napi hírek, újságcikkek (BBC, Daily News, The Sun...), pletyka- / női lapok (Glamour, Joy, Cosmopolitan...), vagy esetleg blogok, naplók, tini story-k?"


Napi hírek = középfok. Akármennyi napi hírt olvasol, nem fog lényegesen a középfok fölé vinni.


Cosmo, naplók, blogok: némi kurrens szlenget felszedhetsz belőlük, de túl sokat ez sem számít.


Felsőfokhoz könnyű irodalmat (pl. egyszerű stílusú 20. századi klasszikus regényeket), ismeretterjesztő szövegeket, szaksajtó-cikkeket (gazdasági cikkek, történelmi témájú írások, életrajzok stb.) érdemes olvasni.

2012. máj. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!