Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igazgatásszervező egyetemi...

Igazgatásszervező egyetemi képzéshez elfogadnak roma vagy eszparantó középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:
romát nem tudom, de ezsperantót nem.legalábbis Szegeden csak idén júniusig fogadták el..
2009. jún. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#eszperantót
2009. jún. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az eszperantót idén júniustól már sehová nem fogadják el. Hogy a lovárit elfogadák-e, azt nem tudom, de miután már érvényben van egy rendelet arról, hogy minden állami hivatalban 2012-től kötelező jellegel foglalkoztatni kell olyan ügyintézőt, aki beszél legalább egy cigány nyelvet, nem hiszem, hogy akadály lenne a cigány nyelvvizsga...
2009. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Az eszperantó egy mesterséges nyelv, igazából csak azok 'beszélik', akik nem képesek angolból nyelvvizsgázni. Nem is értem hogy lehetett eddig elfogadni.. Szerintem, ha a munkáltatónak választania kell egy eszperantó és egy angol / német / francia / spanyol / olasz / orosz nyelvvizsgával rendelkező munkaerő között, inkább az utóbbit választja.

Próbálj meg inkább angolból vizsgázni, nem lehetetlen, azzal mész valamire, és manapság angol nélkül.. remek anyagok vannak neten is, otthon 1-2 évig napi fél-1 óra tanulás alatt simán megvan a középfok, ami ér is valamit.

2009. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon vigyázz a válaszokkal, már 10 éve keringenek ilyen pletykák. Az eszperantó hivatalosan élő nyelv, tehát ahol bármilyen élő nyelvből elfogadnak nyelvvizsgát, ott kénytelenek elfogadni az eszperantót is. Nem elfogadni csak olyan helyen lehet, ahol explicite ki van kötve, hogy mely nyelvekből fogadják el, ilyen helyeken viszont a lovárit sem fogják elfogadni.


Ha biztosra akarsz menni, akkor írj hivatalos levelet az illető egyetemnek/főiskolának, amiben megkérdezed, hogy mely nyelveket fogadják el. Fontos, hogy nehogy azt kérdezd meg, hogy elfogadják-e az eszperantót, mert a tökkelütött ügyintézők erre csuklóból szokták visszaírni, hogy azt nem, és utána sem néznek. Az is fontos, hogy ne telefonálj, hanem ajánlott levelet írj. Telefonba akkora baromságot mondanak, amit nem szégyellnek.


Egy iránymutatás: az egyetemeknek érdeke, hogy minél többen jelentkezzenek oda, ill. minél többen végezzenek ott, hiszen ez alapján kapják a pénzt. Ezért az olyan szakokon, ahol a munkának nem feltétlenül szükséges feltétele a jó nyelvtudás, nagyon is szívesen szokták elfogadni az eszperantót. Nem elfogadni slágerszakokon szokták, ahol megtehetik, hogy ez alapján szelektáljanak. És hát valljuk be őszintén, az "igazgatásszervező" szakról valószínűleg nem véletlenül nem hallottam még életemben.


Az előttem szóló agyhalottnak mondom, hogy nézzen már utána, hogy kik tanulnak eszperantóul, mielőtt ökörségeket írogat. Én is tanultam eszperantóul, meg mellette kb. tízzel több nyelvet, mint az t. előttem szóló nagyokos.

2009. júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!