Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnapra el kell döntenem?...

Holnapra el kell döntenem? Német, orosz, olasz.

Figyelt kérdés
Eddig angolt tanultam 5 évig és most kéne még behozni egy nyelvet. De nem tudom mit csináljak. A némettel az a bajom, hogy nagyon sokan azt mondják, hogy angol után necces vs. nehéz. Egyébként a német egyébként is unszimpatikus, nagyon nem tetszik a kiejtése és a nehéz nyelvtana. Az olasz nagyon tetszik, de nem túl sok helyen beszélik.. de még szóba jöhet. Hajlok az olasz felé a kiejtés miatt és azért is rengetegen az osztályban az (angolosok döntő része) olaszra menne, hát miattam nem fognak oroszt indítani. De nem tudom, segítsetek!

2012. máj. 21. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tanulhatod mindig azt amit szeretnél. Az angol-német nyelvtudás lassan alapműveltség lesz. Az olasszal nem tudsz semmit kezdeni, max ha elmész oda életedben egyszer nyaralni akkor tudsz olaszul rendelni egy pizzát. De Olaszországban. Németül pedig mindenhol:D

(amúgy igen, én is utálom a németet, de hát kell na, rohadt nehéz döntés volt az életemben azt választani a francia helyett.)

2012. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Most akkor az orosz is benne van a választékban vagy nincs?Mondjuk én az orosztól függetlenül,az olaszra szavazok;)Egyrészt mert szereted.:)Másrészt pedig mert nem haszontalan azért.Mondjuk a másik kettő is hasznos,de ez is.Szóval szerintem olasz:)
2012. máj. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az első h.lyeségeket beszél. a németet egyáltalán nem beszélik "mindenhol". sőt. Európában azt cső. de ha tudsz angolul akk a világon bárhol ki tudod magad fejezni. ergo tök mind1 mi lesz a 2. nyelv. tanuld azt amit szeretsz! ha nem szereted akk nem is fogod szívesen tanulni, és az gáz.
2012. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
"Csak Európában azt cső" Istenem ne csinálj már úgy mintha lenne egy pici esély is arra, hogy kérdezőnk az egyesült arab emírségekbe fog költözni 18 évesen:"""DDDD Rossz érv!
2012. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Európán kívül nem csak "egyesült arab emírségek" léteznek. (pl.: Amerika)

ha belföldön akar tovább tanulni úgyis magyarul fog beszélni. ha külföldre megy tovább tanulni akk meg úgyis angolul fog beszélni.

2012. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha a hasznát nézed akkor német, ha azt amit szeretsz, avagy jó hangzású stb, akkor olasz :)
2012. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A német nagyon sokban hasonlít az angolhoz. Én a német mellett kezdtem el az angolt, nem mondhatnám, hogy az angol nyelvtana könnyebb, mint a németé.

A kiejtés is sokkal könnyebb, mint az angolban.

Nincs annyi igeidő sem.

Ha a névelőket a főnévvel együtt megtanulod, egy idő múlva ezek is rögzülni fognak, és ez sem lesz olyan nehéz.

Az elsőnek igazat adok, ha itt maradsz Magyarországon, nagyobb az esélyed, hogy németekkel kell kommunikálnod, mint olaszokkal.

Én a németet ajánlanám, de gondolom, mire ezt írom, már eldöntötted.

Ennek a te döntésednek kell lenni, mert csak azt tudod megtanulni, amit szeretsz is tanulni.

Üdv: Ági

2012. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 webnyelv ***** válasza:

A német lenne a leghasznosabb.

De angol után az olasz is könnyebb, sok közös hasonló szó van az angollal és a nyelvtanban (pl. igeidők használata) is akadnak hasonlóságok az angollal.


pl. szín: angol: colour, olasz: colore, német: Farbe (az olasz néha jobban hasonlít az angolhoz, mint a német, és ez könnyebbség lehet)

2012. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Egyáltalán nem igaz,hogy a németnek nehéz a nyelvtana.Én 6 éve tanulom a nyelvet és nagyon jó. Szerintem a németet válaszd,mert a német és az a ngol rokonnyelvek! Hidd el,hogy könyebb!!
2012. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!