Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az baj ha én mondjuk 3 nyelvet...

Az baj ha én mondjuk 3 nyelvet szeretnék tanulni vagy 4et?

Figyelt kérdés
Angolból már középfokúm ,,C" típusú megvan,jövőre megyek felsőfokra.Fogok tanulni franciát(az kötelező) ,abból is majd mondjuk egy középfokú nyelvvizsga jó lenne.3 nyelvet simán meg tudnék tanulni.Nyolcadikos vagyok egyébként.Főleg most kezdtek el érdekelni a nyelvek.Ráadásul az a 3 nyelv a leghasznosabbak közé tartozik,4. se haszontalan.De bennem motiváció is lenne,nem csak mondom a vakvilágba.Akkor hát miért csinálok ezzel rosszat?Mert sokan mondják hogy sok.A 4 az tényleg lehet hogy sok.De a 3?És mindháromhoz lenne segítség.Csak mindenki mondja hogy sok,meg nehéz,meg szerintem nem is nagyon bíznak benne hogy sikerülhet.Pedig ők mondják folytán hogy kell a nyelvtudás,meg milyen jó lenne ha x.nyelven nagyon jól tudnék stb.Ráadásul azér a suliba is szoktam tanulni.Szóval nem állok semmiből bukásra és hasonlók.A franciát nyáron tervezem kezdeni.Ráadásul kicsit előre gondolkozok,mert egyre inkább gondolom hogy szívesen lennék tolmács,fordító,ahhoz meg kéne jó nyelvtudás.Ilyenkor meg szívesebben tanulnán az idegen nyelveket mint például a kémiát vagy néha a fizikát mert tudom hogy azokkal nem sok mindent kezdek majd valszeg.Szerintem angolul is jobban tudok mint a korosztályom egy része.Azok a nyelvek amiket szeretnék tanulni ,azok hasznosak is valamennyire és tetszenek is.Szerintetek is sokat akarok?Vagy nyugodjak bele amit mondanak vagy csak azért is mutassam meg mindenkinek hogy mire vagyok képes és kezdjek bele több nyelvbe úgy hogy használható nyelvtudást összegyűjtök egyedül?Köszönöm a válaszokat,bocsi amiért hosszú lett.

2012. máj. 21. 20:55
 1/10 A kérdező kommentje:
És azt ki is hagytam hogy szerintem a nyelvtudás egy olyan dolog amire később is számíthatok,hasznát vehetem,akárhogy.például tolmácsként is,de akkor is ha pl mellékkerestre lenne szükségem,akkor meg pl kezdőknek adnák franciából különórát.
2012. máj. 21. 20:58
 2/10 anonim ***** válasza:
annyi nyelvet tanulj, amennyit jónak látsz. sose tudhatod, hogy mikor veszed hasznát.
2012. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mért lenne baj? Legyél tolmács. De mi az a 4 nyelv? Angol, francia, gondolom német, és talán a negyedik a svéd vagy az olasz (csak tippelek)

Amúgy megnézem én azt, hogy a korosztályodnál jobban tudsz angolul...

2012. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

8dikos.. korosztálya 14-15 éves diákok, és megvan a középfoú angol nyelvvizsgája, akkor nyilvánvaló hogy már elég sokat tud


am szerintem ne érdekeljen ha kritizálnak szerintem jó ha sok nyelven tudsz külföldre is kimehetsz simán és legalább nem lesz gondod, és télleg lehet tolmács, vagy fordító..

2012. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A 4 nyelv az angol,francia,orosz és 4.nek vagy olasz vagy svéd(esetleg török).Biztosan meglepő hogy a német nincs benne de az most valahogy pont nem vonz.Az angolba,franciába,meg oroszba lenne segítségem amúgy.De azt miért nem lehet elhinni hogy jobban tudok angolul?Nem azt mondtam hogy mindenkinél.Egy részüknél.Valaki egy értelmes mondatot nem tudott összerakni,meg keverte a múlt meg a jelen időt.Nekem meg elég nehéz témákat adtak a nyelvvizsgán és a magnó is nehéz volt.Most tényleg nem dicsekvésből írtam.
2012. máj. 21. 21:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt megjegyezném hogy talán a svéd felé hajlok leginkább a svéd-olasz-török párosításból.
2012. máj. 21. 21:53
 7/10 A kérdező kommentje:
De most hogy így mondod,a németen is érdemes lenne elgondolkodnom.
2012. máj. 21. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:

a németen NAGYON érdemes lenne elgondolkoznod! Magyarországon az angol után még mindig a legfontosabb nyelv, és külföldön is nagy hasznát veszed. ezenkívül a német és az angol nagyon jó ugródeszka a többi germán nyelv megtanulásához, rengeteg a hasonlóság. most kezdtem el hollandot tanulni, szinte 0 energiát igényel, annyira hasonlít a kettő, szavak, nyelvtan, minden. gondolom, a svéd sem sokkal távolibb.


szerintem ha 4 nyelvet szeretnél tanulni, akkor az angol és a francia mellett elsőként (én legalábbis) a németet hoznám be. utána a spanyolt, utána az oroszt és utána a többi nyelvet, amit már konkrétan a jövődhöz igazítasz, vagy épp csak hobbiból tanulod.


mivel nyolcadikos vagy és nyelvvizsgád van, kb. nyelvzseni lehetsz (vagy mázlid van és jó tanáraid, de ez elég ritka), ne érdekeljen, ki mit mond! ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy.


én most angolul-hollandul tanulok (németet már letudtam), egyetemen szeretnék spanyolul, később esetleg oroszul. érdekes, engem a francia nem vonz egyáltalán, borzalmas hírét hallom az osztályban: logikátlan és gyorsan nehezül, ráadásul nekem a kiejtés-dallamosság sem tetszik...

2012. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 webnyelv ***** válasza:

Ha ennyire érdekelnek a nyelvek, miért ne? Gimis koromban én is gyakorlatilag 4 nyelvet tanultam egyszerre, 2 kötelező volt a gimiben (német, francia), másik kettőt meg magánúton tanulgattam (angol, olasz), és végül az utóbbi kettőből mentem nyelvszakra egyetemre. Gimi alatt közben elkezdtem spanyolt és hollandot is tanulni minimális szinten, mert megláttam szövegeket ezeken a nyelveken és nem tudtam ellenállni. :D Portugál nyelvkönyvbe is belelapoztam egyszer, abban is kicsit elmélyedtem, meg sok más nyelvkönyvet lapozgattam akkoriban.

A fizika, kémia tantárgyakat nem csíptem én sem, bár utólag nem bánom, hogy azokhoz is van minimális lövésem.

Ha nem kevered össze ezt a sok nyelvet és szívesen foglalkozol velük, akkor csak hajrá! Fiatalon eléggé fogékony az ember agya, ilyenkor érdemes tanulni!

De arra figyelni kell, hogy legyen 1-2 nyelv, amiket nagyon komolyan veszel, hogy ne aprózódjon fel az energiád és végül egyiket se fogod igazán tudni, mindegyiket csak kicsit.

2012. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az angolt mindenképp komolyan venném,mert abból szeptemberben felsőfokú szóbeli megyek.A franciát megintcsak komolyan kéne venni,mert abból mondjuk egy középfokút szeretnék mindenképpen.Oroszt pedig anyanyelvi szinten szeretném.Hihetetlenül szeretem,és egyike azoknak a nyelveknek amikkel ,,elképzelem az életem".Az olasz/török csak hobbi lenne szerintem.A svédet azt nem tudom.:/Azzal megintcsak terveim lennének.Egy svéd barátom miatt tanulnám főleg,ő elég motiváció lenne szerintem.
2012. máj. 22. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!