Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvből...

Szerintetek melyik nyelvből nyelvvizsgázzak nyár végén? 11. es vagyok, és még érettségi előtt vagy érettségivel együtt szeretnék le nyelvvizsgázni az általam tanult 2 nyelvből, angolból és németből. Érvek, ellenérvek alatta.

Figyelt kérdés

Angol:

-Azt mondják valamivel könnyebb

-A mindennapi életben is többet lehet hallom

-Sorozatokból a listennig jobban menne, (ismerőseim nagy része itt rontja el.)

-Jövőre heti 4 órától megszabadulnék.

-Ha nem sikerülne 5-sre, még a németet vihetem.

-Ha véletlen csak az egyik jönne össze, akkor az angollal többre vihetem.

-A szókincsem elég gyenge, és a nyelvtanból is van mit bepótolni.


Német:

-Sokkal több szót tudok.

-A nyelvtanban is jobban otthon vagyok.

-A hallgatás viszont szerintem nem menne olyan jól.

-Heti 3óra lyukas lenne.

-Ha nem sikerülne jól, még mindig ott az angol.

-Állítólag nehezebb, mint az angol.

-Tesztes feladatokat ha nem tudom, hallgatásból is jobban meg tudom oldani, mert órán többet hallottam a nyelvet.

-Mégis csak ez az első nyelvem.

Kb. ennyi lenne :)



Az valahogy lehetséges, h mindkettőből levizsgázzak, úgy, h nem kell az egész nyaramat rászánnom? Elég jó nyelvérzékem van, csak eddig nem használtam ki. :)


2012. máj. 25. 20:31
 1/4 anonim válasza:

Németet tanultam több mint 10 évig.Semmit nem tudok németül


Angolt tanultam 4 évig.Szinte mindent megértek az angol szövegekben


Remélem ebből eléggé egyértelmű hogy mennyire könnyű az angol nyelv a némethez képest.Örülök hogy nem a német lett a világnyelv :)

2012. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? Milyen szintű nyelvvizsgáról lenne szó? Ki akarsz menni Angliába vagy német nyelvterületre? Kiszemeltél már valamit, ahova valamelyik nyelv kell? Melyiket szereted jobban? Hogy érzed, melyik megy jobban, ha pl. szabad beszédről van szó?

Meg ne általánosíts, nekem pl az angolt nehezebben megy. Egyrészt mert nem szeretem, elég bugyuta és primitív nyelv (nem csoda, hogy könnyen világnyelv lett). A németet viszont szeretem. Másrészt pedig én német nyelvterületen képzelem el átmenetileg vagy végleg a továbbiakat.

Szóval... te érzed... hadd ne mi döntsünk helyetted. Gondold át, kockáztasd. Akár fel is dobhatsz egy pénzérmet. A végeredménytől pedig tudni fogod, hogy melyiket szeretnéd jobban.

Vagy csinálj meg a neten egy komplex nyelvvizsgát mindkettőből.

Egyiket megcsinálhatnád nyáron, a másikat pedig a jövő nyár végéig.

Nem tudok jobbakat tanácsolni. Neked kell tudni.

2012. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia:)! Én is 11-es vagyok. Ugyanúgy vagyok, mint te. Németet jobban szeretem, több szót tudok, nyelvtan is jobban megy. Angolból viszont kevesebb szót és kevesebb nyelvtant. Én mégis arra gondoltam, hogy nyáron vagy beiratkozok egy nyelvsuliba vagy itthon, de angolt tanulok és a nyár végén elmegyek középfokúzni. Németből viszont lehet, hogy emelt szintű érettségire jelentkezek. Így talán jól is sikerül és ingyen megvan a középfokú nyelvvizsga és el ne felejtsük a +50 pontot a továbbtanuláshoz. Remélem tudtam segíteni.
2012. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

mintha magamat hallanám :DD én is ugyanilyen logika szerint gondolkodom.

de most irtam foldrajz erettsegit szal nekem csak az egyik nyelv szamit... és azon gondolkozom már, hogy lehet most csinálok egy emeltet csak annyira h meglegyen a +pontszám le is nyelvvizsgázok. es még van esélyem egy olyan közép angolt írni hogy akár duplázzak is :)

2012. máj. 30. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!