Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi 5 szintű skálán...

Az alábbi 5 szintű skálán melyik szint azonos a 'fluent'-tel?

Figyelt kérdés

A1 (Beginner

A2 (Elementary)

B1 (Intermediate 1)

B2 (Intermediate 2)

C1 (Advanced)


2012. máj. 28. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
B2
2012. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a 'fluent' jelentését sokan máshogy értelmezik.. én mindig is azt gondoltam fluentnek, mikor (majdnem) úgy beszéli valaki a nyelvet mintha az anyanyelve lenne, tehát kicsit felsőfok fölött.


a B2 az kb nulla, az osztálytársaim felének van B2-es nyelvvizsgája, de tök egyszerű mondatokat nem tudnak összerakni és egy pohár vizet nem tudnának helyes nyelvtannal kérni...

2012. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
második válaszolóval egyetértek. C1, esetleg C2
2012. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Éppen azért írtam ki a kérdést, mert van ismerősöm, akinek középfokúja van (B2), és már 'fluent'-nek mondja, de amikor elkezdtem vele beszélgetni, nekem nem jött le az, hogy ő tényleg 'fluently' beszélné a nyelvet.


Én is C1 (Advanced) és C2 (Master) szintre használom azt, hogy 'fluent'.


Viszont érdekes az, hogy olvasgatok külföldi nyelvtanuló blogokat és abban reklámozza magát a blogíró, hogy ő 3 hónap alatt 'fluently' beszél egy nyelvet:


www.fluentin3months.com


Közben pedig sokszor a B2-es szintet sem éri el egy-egy nyelvből! Akkor ez csak vetítés/vakítás részéről?

2012. máj. 28. 14:23
 5/7 anonim ***** válasza:
rengeteg ilyen oldal van az interneten, hogy pl 'How to become fluent in Chinese in five months', nem kell neki bedőlni :)
2012. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A B2-es szint meg a B2-es nyelvvizsga szerintem nem ugyanaz.

Elég abba belegondolni, hogy nyelvvizsgát le lehet tenni 60%-al, meg 90%-al is. Utóbbi 1,5-szer nagyobb tudást jelent elvileg.


Folyékonynak semmiképp se nevezném, de a valódi B2-es szint (jól) használható nyelvtudást jelent az én értelmezésemben.


Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak, C1-re teszem a voksomat :)

2012. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, ami azt illeti tanítom is. Mégsem jutott még soha eszembe, hogy azt mondjam, hogy én fluently beszélem. Dehogy is. Szerintem ahhoz azért kell ,hogy az ember éljen is egy pár évet célnyelvi országban, de ez az én véleményem. Végül is C1 már sorolható a fluent kategóriába, de akkor az tényleg egy erős felsőfok legyen, ne egy 60 %-os (mint nekem :D), hanem egy jó 80-90 %-os. Aki meg B2-esre azt mondja, hogy fluent, akkor az még életében nem járt célnyelvi országban és nem beszélgetett még anyanyelvű beszélővel :) múltkor valaki írta, hogy 3 nyelven beszél, mert latinból is meglett az alapfokúja. Na hát azt is kicsit így megmosolyogtam, de majd ha magasabb szintekre jut úgy is tudni fogja, hogy az alap-és középfok sajnos nem sokat (Jobbára semmit sem) ér.
2012. máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!