Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy a jó életbe lehet megtanu...

Hogy a jó életbe lehet megtanulni felsőfokon angolul?

Figyelt kérdés

Már általános iskola óta tanulom, már kijártam a gimit 1 éve és még középszinten sem tudok rendesen...

Pedig muszáj leszek, ki akarunk költözni és olyan munkám lesz ahol elengedhetetlen. Egyszerűen nem értem a mondatszerkezeteket, egy szónak van 1000 jelentése, ha nem értek meg egy mondatot el kezdek rajta agyalni és ha pl. beszélek valakivel úgy lemaradok,hogy kezdheti elmondani az egészet az elejéről.

Mindig átfordítgatom magamnak magyarra úgy spontán nem jön,hogy angolul gondolkoznék vagy ilyesmi..

Mi a jó fenét csináljak, most is filmet nézek angolul/angol sub és minden 10. mondatot értek pedig a szókincsem egyáltalán nem rossz és a szövegeket is megértem általában..persze ezek nem egyszerű szövegek (game of thrones sorozat)

el vagyok keseredve..


2012. máj. 30. 19:36
 1/9 A kérdező kommentje:
a nyelvtant egyáltalán nem tudom, hova kell tenni,hogy to, be stb..
2012. máj. 30. 19:37
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Tanuld még... A legtöbben 11-12. osztály környékén teszik le a közepet, a felsőfokú ráér felsőoktatás közben.
2012. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Áááá, ne a Game of Thrones-t vedd alapul, ahhoz még nekem is felirat kell, pedig és anyanyelvi szinten beszélek angolul, angoltanár vagyok és ragadt rám a nyelv gyerekkorom óta. De a GoT-ban skótok, wales-iek, mindenféle furábbnál furább dialektusú brit színészek játszanak, ráadásul középkori angolt beszélve. Nem csoda, ha nem érted, ez nem a te hibád :)

Angliába készültök ki? Akkor azt javaslom, nézz sok filmet, sorozatot, BBC-t. Nekem egyik kedvenc sorim a The IT Crowd. Humoros sitcom, és ők az igazi brit angolt beszélik (az egyikük ír, de az sem az a vészes kategória). Vagy nézd meg a Harry Potter filmeket angolul angol felirattal.

Amúgy azzal fog a legtöbbet fejlődni az angolod, ha rá leszel kényszerítve és angolul fogsz beszélni. Eleinte biztos nehéz lesz, de hidd el, hamar fog menni. Sok olyan embert ismerek akik kevés, vagy nulla nyelvtudással utaztak ki, mégis meg tudták magukat értetni, és ma már perfekt beszélnek angolul.

Mellesleg az angolok tesznek magasról a nyelvtanra, ők sem beszélnek tökéletesen, tele vannak nyelvtani hibával (ami persze csak nekünk, akik a nyelvvizsga rémárnyékában élünk, olyan borzasztó, amúgy senkit nem érdekel), használnak kb 3 igeidőt a 12-ből oszt' jó napot :)

Ne görcsölj. Ha úgyis kimentek, fogsz boldogulni, hidd el ;)

2012. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Fel a fejjel!!!

Filmeket nézz meg angol felirattal,nézz BBC-t.Olvass egyszerűbb könyveket,és hidd el,ha kimész Angliába és rákényszerülsz a nyelvhasználatra,akkor menni fog.Ha nem megy a nyelvtan ajánlom vedd meg az "Angol ige" című könyvet.Nagyon jó.És magyarul írja le a dolgokat.Ráadásul picike,kis zsebkönyv szerű.

2012. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vree ***** válasza:
50%
Nem mindenki nyelvtehetség. De úgy látom neked csak a nyelvtan tudásodat kell korrigálni. Szókincs az egy dolog, helyes nyelvtant is tudni kell hozzá. Keress tanárt, vegyél nyelvtani leíró és gyakorló könyveket. (English Grammar In Use sorozatot már itt elsütöttem párszor, mert én abból tanultam nyelvtant.) Az egy dolog hogy a szavakat ismered, de ha nem tudod a mondatszekesztés szabályait, hogy hogyan épít fel az ember egy szószerkezetet, akkor félkarú óriás vagy. Ezek éppannyira fontosak a jelentéshordozásban. A jó hír, hogy nem olyan nehéz ezeket pótolni, de sokkal egyszerűbb még most itthon keresned egy tanárt és helyrepofozni, mint odaát várni hogy lassan rádragadjon. Persze, nagyon jó az anyanyelvi tanulás, de az inkább az egyedi mondások/szólások és megfelelő kiejtés felszedésére, a dolog végén hasznosak. Sokkal egyszerűbb ha még most korrigálod az alapokat.
2012. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hogy a jó életbe lehet megtanulni felsőfokon angolul?"


Legkevésbé úgy, hogy _a nyelvet_ akarod megtanulni. Könnyebben úgy, ha valami érdekel, ezért sokat olvasol angolul, ezáltal bővül a szókincsed és begyakorlod a nyelvtani szerkezeteket.


Persze lehet érdeklődés nélkül is tanulni csak magát a nyelvet. Ekkor is a sok-sok gyakorlás teszi ösztönössé egy idő után a nyelvtudást.

2012. máj. 31. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők már leírtak mindent fontosat, a nyelvtan megértéséhez tudok ajánlani egy oldalt: [link]
2012. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A középfokod már megvan?
2013. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nopeman114 válasza:
Miért van az, hogy '12-ben mindenki kedves volt?
2019. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!